WordPress Temaları ile Evde Para Kazanma

İnternet sitesi kurmak konusunda fikri olan host, domain ve tema gibi kavramları bilen ve bir wordpress temasını alıp editleyecek kadar bilgisi olan bir çok webmaster arkadaşımız bulunuyor. Bu yazımız bu arkadaşlarımızı girişimciliğe başlatmak için yazılmış olup onlara fikir vermek amacıyla yazılmıştır.

Aslında anlatacağımız konu sanal dünyadaki yeteneklerinizi gerçek dünyadakilere pazarlama olarak bahsedebiliriz. İnternet üzerine olan bilgilerinize sürekli aşina olduğunuz için dışarıdaki tüketiciler gibi düşünemediğinizi farkettik. Hızlı ve güzel tasarımlı web sitesi yaptırmak isteyen bir çok şirket bu işi yakınlarındaki insanlarla çözmesinin sebebi sizden haberdar olmamalarıdır.

WordPress Temalarının bir çok sitede bulunduğu biliyorsunuz ama aralarındaki bir tanesi diğerlerinden hem daha çok tema barındırıyor hemde daha kaliteli temaları içeriyor. Bahsettiğimiz site ThemeForest sitesi. Bu siteden kendinize belli bir kategori seçerek işe başlayalım.

ThemeForest’in arama kutusuna Food yazın ve karşınıza çıkan temaları bir inceleyin. Bu temalardan beğendiklerinizi seçin ve bir mini katalog oluşturun. Şimdi iş zamanı:

Hazırladığınız katalog ile kendi şehrinizde piyasaya çıkın ve dürümcü, lokantacı, restoran sahiplerine onlara katalogtaki gibi web siteleri hazırlayacağınızı belirtin. Eğer imkanınız varsa yanınıza bir tablet bilgisayar alın ve orada kendinize sunum yapabileceğiniz bir dosya hazırlayın.

Fiyatlandırmanızı 300 Tl ile 3000 Tl arasında tutabilirsiniz. Eğer pazarlamanız iyi değilse kendinize bir pazarlama elemanı bulun ve istikrarlı olarak iş kovalayın. Theme Forest sitesinde business araması yaparakda bir çok iş temasına ulaşabilirsiniz. Yani sadece yemek sektörü değil bir çok sektörde iş kovalayabilirsiniz.

Bu yöntemin bir farklı çeşidiyle kendi bölgesinde bulunan oto sanayisinden kısa bir sürede 20.000 Tl kazanan bir girişimci biliyoruz. 2 pazarlamacı ile kısa sürede wordpress web siteleri yaparak bu parayı kazanan kişi sadece business temaları ile işe başlamıştı.

Şimdiden hepinize bol kazançlar, Unutmayın WordPress işini müşterilerinizin büyük bir kısmı bilmez. bu yüzden işi kafanızda biraz daha canlandırın ve bir iş planı oluşturun. Azmederseniz geriside gelecektir.

İlgili Site: http://themeforest.net