İnternetten Para Kazanılır mı?

Evet internetten para kazanmak mümkündür. Şu an ek iş imkanını internetten aramaktasınız. Sizin gibi bir çok kişi de özellikle akşamları ek iş arayışında. Çünkü zamlar, fiyatların ciddi derecede yükselmesi ancak maaşların hiç yükselmemesi ya da çok az yükselmesi insanları ekonomik olarak zor durumda bırakmakta ve bir çok kişiyi ek iş imkanlarına itmektedir. Bunun dışında ekonomik sıkıntılar yaşayan bir ailede anne eğer çalışmıyorsa en azından evde ek iş yapayım diye düşünerek internetten para kazanma yolları araştırmaktadır.

Bununla beraber internetten güvenli para kazanma yolları nelerdir bir çok kişi farkında bile değil. Elbette her işim var diyene de tamam bu olur demiyoruz. Konuyla ilgili yeterli bir çalışma yapmamız gerekiyor. Sizler için biz bir çok internetten para kazanma yolunu araştırdık, denedik ve içlerinde en güvenli olanları seçerek sizlere sunma kararı aldık.

İnternetten Para Kazanma Yolları


İnternetten Makale Yazarak Para Kazanma
Makale yazarak internetten para kazanmak. Makale yazarak internetten para kazanmak

Eğer yazarlık yeteneğiniz varsa internetten web sitelerine makaleler yazarak kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin belli alanlarda yeteneğiniz var. Kendinize özel bir kategoride de makaleler yazabileceğiniz web siteleri bulabilirsiniz. Bir tür internet editörlüğü diyebiliriz buna. İster gece yazın, ister gün içinde; ister günde yazabildiğiniz kadar yazıp bunları farklı günlerde yayınlanması için planlayın.

Makale yazarlığı işinde genel olarak yazara göre fiyat değişse de yeni başlayan biri için 100 kelimesi 1,5TL gibi bir rakam kazanmanız mümkün. Web siteleri genellikle 300 kelime üzeri makale yazdırmak isteyecektir. Bu da demek oluyor ki anlaşmanıza göre makale başı 4-5TL kazanabilirsiniz. Eğer bir web sitesine sürekli yazar olarak kabul edilirseniz süreklilik arzettiği için ve daha önce bir referansınız yoksa rakamı başlarda biraz daha küçük tutmanız önerilir. Referansınızı aldıktan sonra yani bir süre yazarlık yaptıktan sonra farklı web sitelerine bu referans ile başvuru yaparak bahsetmiş olduğum ek kazançlara ulaşabilirsiniz.

Yine ortalama rakamdan gidecek olursak günde sadece 1 makale yazmanız durumunda aylık 135TL gibi bir ek gelir kazanmış olacaksınız. Günlük yazacağınız makale sayısını ne kadar artırırsanız bu ek gelir rakamınız da o oranda artacağını hatırlatmak isterim.

Makale yazarlığı ile ilgili henüz bir tecrübeniz yoksa nasıl konulara ilginiz olduğunu aşağıdaki yorum yaz bölümünden bizimle paylaşırsanız bayanlarais.org web sitemizde veya farklı diğer web sitelerimizdeki yazar kadromuza girme şansınız bulunmakta.

Freelancer Olarak İnternetten Para Kazanma
Freelancer demek serbest çalışan anlamına gelir. Yani belirli bir yeteneğiniz var ama herhangi bir firmaya bağlı olarak değil, daha çok evde olmak üzere serbest çalışma yapmak istediğinizi düşünün. Aklınıza gelen ilk soru tamam da benim bu yeteneklerimi kim nereden bilecekki, nasıl kendimi tanıtacağım ve iş alacağım? Evet bunun kolay bir yolu var aslında…

Bionluk gibi freelancer siteleri bulunmakta. Bu konuda önerimiz tam da bionluk.com aslında. Bu sitelere kaydınızı gerçekleştiriyorsunuz ve yeteneğinizi yayınlayıp bir fiyat biçiyorsunuz. Oldukça ciddi ziyaretçi sayısına sahip olan bu siteden kişiler sizinle iletişime geçerek ödeme yapıyorlar. İşi teslim ettiğinizde de para banka hesabınıza yatıyor. Daha önce kolay web tasarım youtube kanalımızda bu konuda açıklayıcı bir video paylaşmıştık, sizi çok yormadan konunun detayları için aşağıda paylaşıyorum.

Yukardaki açıklama videosundan anlamadığınız herhangi bir nokta olursa aşağıdaki yorum alanından sorularınızı gönderebilirsiniz. Freelancer olarak para kazanmak internetten para kazanma yolları arasında en eklililerden biri olduğunu da hatırlatalım. Ücretsiz freelancer web siteleri hakkında daha detaylı listeleri web sitemizde www.bayanlarais.org adresinde bulabilirsiniz.

Fotoğraf Paylaşarak İnternetten Para Kazanmak
fotoğraf çekerek internetten para kazanma

Gezmeyi sevenlerdenseniz iyi bir kamera edinin ve yaratıcı fotoğraflarınızı çekmeye hemen başlayın. Çünkü fotoğraf çekerek para kazanmak mümkün. Shutter Stock gibi web sitelerinde çekmiş olduğunuz fotoğrafları yayınladığınızda shutter stock bu resimlerinizi satışa çıkarır. Elbette başlangıçta çok yüksek bir beklentiniz olmasın. Ama fotoğraf sayınız arttıkça satın alan kişilerin sayısı da artacağından ek gelir rakamınız da giderek artacaktır.

Tek seçeneğiniz shutter stock değil elbette. Getty images gibi bir çok web sitesi resim satışı yapmakta. Çünkü internetten yasal ve lisans problemi bulunmayan kaliteli, yüksek boyutlarda resimler bulmak oldukça zor. Eğer vektörel çalışma yapabiliyorsanız bunların satışları da ciddi derecede yüksek. Bu işten kazanç sağlamak için elbette kişilerin ihtiyaçlarını tespit etmeniz ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda fotoğraflar çekmeniz de önemli. Sıradan bir manzara resmi çok fazla satılmayabilir. Ama resimlerinizi paylaşırken İngilizce ve Türkçe etiketler eklerseniz satış oranlarınız da artacaktır. Fotoğraflarınızın kabul edilmesi için kesinlikl başka yerde bulduğunuz özellikle düşük çözünürlüklü resimleri paylaşmaya kalkmayın. Çünkü unutmayınki kişiler bu gibi web sitelerine (özellikle firmalar) lisans problemi yaşamamak için ücretli üyelikler oluşturuyorlar. Bu ek iş imkanı daha önceleri Türkiye’de yaygın değildi ancak zaman içinde Türkiye’de de bir çok kişi bu fırsatı değerlendirerek fotoğraf çekerek para kazanma konusunda ciddi adımlar attı. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yaparak İnternetten Para Kazanma
Affiliate marketing yıllardır en iyi ek iş olanaklarından biridir. Farklı sitelerin veya markaların tanıtımlarını yapıp ürünlerini sattığınızda belirli oranlarda komisyon kazanmanız anlamına gelir. Bu konuda amazon iyi bir örnek olabilir. Bir çok kişi amazon web sitesinin satış ortaklığını instagram sayfalarında, facebook sayfalarında veya bloglarında yaparak ciddi gelirler elde ediyorlar. Türkiyede gelirortakligi ismindeki web sitesi ise daha farklı markalarla buluşmanızı sağlıyor. Örneğin trendyol web sitesindeki bazı ürünlerin satış ortaklığını gerçekleştirebileceksiniz. Elbette bu işten kazanç sağlamak için iyi bir yayın ağınız bulunması gerekir. Örneğin instagram sayfanızda ciddi bir kitleniz varsa bu ek iş fikrini kaçırmamanız gerekir.

Daha önceleri satış ortaklığı deyince daha zor satışı olan e-kitap gibi satışlar akla gelse de artık günümüzde bir çok markanın satış ortaklığını aracı firmalarla yapmanız mümkün. İnternetten para kazanmak konusunda ciddi rakamlara ulaşabileceğiniz bir ek iş fikridir.

Youtuber Olarak İnternetten Para Kazanmak
internetten para kazanma yolları
Youtubeda farklı videolar çekip paylaşarak reklam kazancı elde edebilirsiniz. Youtube milyonlarca kullanıcının takip ettiği bir video platformu. Eskiden youtubeda abone olmak genel bir alışkanlık değilken bugün artık herkes beğendiği bir youtube kanalına abonelik oluşturarak sonraki yayınlarını da seyretmeyi tercih ediyor. Bu konuda kanalınız büyüdüğünde elbette özel sponsorluklar alabileceksiniz. Ancak henüz özel sponsorluklara geçmeden 1.000 abone ve 4000 saat izlenme sayısına ulaştığınızda google adsense (google reklam ağı) başvuru yapma şansınız olacak. Başvuru da oldukça kolay, youtube kanal ayarlarınızdan ilgili adımlara ulaşabiliyorsunuz. Böylece video başlangıcınıza ve dilerseniz video aralarında googleda reklam verenlerin videoları çıkmaya başlayacak. Siz de elbette bu reklamlardan kazanç sağlamaya başlayacaksınız.

Youtube’da video paylaşarak kazanç sağlamak elbette biraz da sabır işi. Ama başardığınızda çok ciddi gelirlere ulaşabileceğiniz bir ek iş fikri diyebiliriz.

İnternetten Eğitim Vererek Para Kazanmak
Udemy gibi web sitelerine uzmanı olduğunuz bir konuda eğitim serisi hazırlayarak da kazanç elde edebilirsiniz. İnternetten para kazanma yollarından yine etkili bir yöntem olarak kullanabileceğiniz bu ek iş fikri belirli konularda uzmanlığı olan kişilerin seçtiği bir seçenektir. Kamera karşısına geçip kimi zaman da camtasia gibi ekran kayıt araçlarıyla dilediğiniz konuda eğitim videosu çekebilirsiniz. Bu videolarınız seri halinde olursa satış ihtimaliniz de artacaktır.

İnsanlar artık özel bir eğitim merkezine giderek öğrenmek yerine internetten daha düşük tutarlar eğitim video serilerini satın alarak öğrenmeyi tercih ediyorlar. Bu yüzden udemy gibi bu konuda hizmet veren sitelere olan ilgi de gün geçtikçe artmış durumda. Başlangıç rakamınızı biraz yüksek tutup yaklaşık 1 hafta içinde indirim uygulamanız satışlarınızı etkileyecektir. Ancak sunmuş olduğunuz eğitim serinizde başkaları da eğitim vermiş olabilir. Bu yüzden kaliteniz, eğitim içeriği ve özellikle fiyatlama oldukça önemli.

Blog Açarak İnternetten Para Kazanma
Blogger, wordpress gibi ücretsiz alt yapılı siteler kullanabileceğiniz gibi ücretli hosting ve alan adı alarak da blog kurabilirsiniz. Blog kategorilerinizi elbette kendiniz seçeceksiniz. Ancak önemli olan googleda bulunabilirlik sayınızın artması. Bunun içinde keywords planner gibi araçlarla insanların hangi kelimelerde daha fazla arama yaptığını tespit etmek gerekiyor.

Kategorinizi belirledikten sonra blogunuzu kurup yayın aşamasına sıra geldi. Makale yazarlığı işindeki gibi kendi bloglarınıza yazılar yazarak ekleyeceksiniz. Blogunuz belirli bir ziyaretçiye ulaştığında en basit yöntemi google adsense reklam ağına başvuruda bulunacaksınız. Böylece google’ın size vermiş olduğu kod ile blogunuzda reklam paylaşımları başlamış olacak. Bir yandan bu reklamlardan kazanç sağlarken bir yandan da yukarda anlatmış olduğumuz satış ortaklığı sistemini kullanabilirsiniz. Yani blog kurma işine ciddi derecede yöneldiğinizde çok ciddi bir ek gelir imkanına ulaşabileceğiniz ek iş fikri diyebiliriz. İnternetten para kazanma yolları arasında blog açarak internetten para kazanma konusuna değinmesek olmazdı.

Anket Sitelerinden İnternetten Para Kazanmak
Anket siteleri internetten para kazanma yolları arasında sayabileceğimiz seçeneklerden biridir. İnternette fazla zaman geçiriyorsanız mutlaka bu ek iş fikrini duymuşsunuzdur. Yine bu seçenek benim de denediğim ve defalarca ödeme aldığım bir yöntem. Elbette anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle güvenilir anket firmalarını tercih etmelisiniz. Bu yazımızda 2 tane anket sitesi önereceğim. Çünkü bu konuda daha önce çok daha detaylı anlatımlar yapmıştım. Web sitemiz www.bayanlarais.org adresinde bu konudaki diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Napolyon Anket Sitesinden Para Kazanma
Napolyon yıllardır anketle para kazanma konusunda hizmet veren bir web sitesidir. Benim de defalarca ödeme aldığım bir anket firmasıdır. Napolyon’a üye olmak ücretsizdir. BURAYA tıklayarak ücretsiz üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Napolyon anket firmasında farklı bir çok konuda anket doldurarak ek gelir elde edebileceğiniz gibi aynı zamanda bu web sitesine referans ile arkadaşlarınızı davet ederek de ek bir kazanç sağlamış olacaksınız. Ödeme banka hesabınıza yapılıyor.

Myiyo Anket Sitesinden Para Kazanma
Myiyo yine denediğimiz ve kullanmaya da devam ettiğimiz bir anket firması. BURAYA tıklayarak ücretsiz üyeliğinizi hemen başlatabilirsiniz. Bu anket firmasında da aynı şekilde arkadaşlarınızı davet ederek kazancınızı artırmanız mümkün. Ödeme yine banka hesabınıza yapılacaktır.

Anket firmalarından daha fazla para kazanabilmek için gelen anketlerin boş geçilmeden doldurulması gerekmektedir. Çünkü düzenli anket dolduran kişiler ve özellikle hedef kitleye uygun görülen kişilere daha fazla anket gönderilmektedir. Anketleri rastgele şekilde doldurduğunuzda elbette yazılımlar bunu anlayabiliyor. Bu yüzden bu ek iş imkanını seçecekseniz baştan savma şekilde yapmamanızı öneriyoruz.

Katalogtan Satış Firmaları İle Para Kazanma
Katalogtan satış firmaları artık günümüzde hemen herkesin bildiği bir ek iş imkanıdır. Zaman içerisinde katalogtan satış firmaları kendini geliştirmiş ve farklı bir çok kategoride hizmet vermeye başlamıştır. Hatta internetten satış yapmaya olanak sağlayan katalogtan satış firmaları da var. Genel olarak internetten üye bularak bu üyelerin satışlarından prim kazanabileceğiniz gibi çevrenize ürün satışı yaparak da para kazanabiliyorsunuz. Ancak konumuz internetten para kazanmak olduğu için internetten üye bulmak seçeneğinin yanına internetten satış yapmaya olanak sağlayan firmalardan söz etmek gerekir.

Örneğin Modellife, online satış sistemi oluşturmuş durumda. Online satış sistemi ile bu firmanın ürünlerini marketplace gibi yerlerde yayınladığınızda sizin referansınızla satın alanlardan katalogtan satış kârı gibi kazanç elde ediyorsunuz. Yani üye olmadan sizin referansınızla alışveriş yapanlar katalog fiyatından satın alıyorlar. Elbette sizin ortalama %30 indirimli fiyattan satın alma hakkınız olduğu için yine ortalama %30luk bir online satış priminiz oluyor. Modellife üyelik ve online satış sisteminden faydalanmak tamamen ücretsiz.

İnternetten El İşi Modellerinizi Satarak Para Kazanmak
Örgü, el işi, kurdele nakışı, kasnak işi, tel kırma gibi yetenekleriniz varsa bunları internetten satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu konuda bir çok ilan sitesini veya instagram sayfanızı kullanabileceğiniz gibi www.ikbalce.com gibi sitelerle iletişime geçerek ücretsiz yayın yapma şansınız da bulunmaktadır. Evde yaptığınız bu hobilerinizi kazanca dönüştürerek ciddi bir ek gelir imkanına sahip olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanın
İnternetten para kazanmak istiyorsanız yukardaki seçeneklerimizden herhangi birini kullanabileceğiniz gibi web sitemizde zaman zaman detaylarıyla yayına aldığımız ek iş fırsatlarını da inceleyebilirsiniz. Siz de internetten para kazanmak istiyorsanız yarını beklemeden hemen çalışmalara başlayın.

İnternetten para kazandıran işler genellikle bir ek iş imkanı olarak görülse de ciddi derecede üzerine eğildiğinizde bir çoğunun tam zamanlı işler gibi kazanç getirdiğini fark edeceksiniz. Ancak önemli olan bir ek iş imkanına başlayıp bu konuda sürekli çalışma yapmaktır. Yani önce hedefinizi belirleyip daha sonra kısa sürede vazgeçerseniz kazanamamanız oldukça doğal diyebiliriz. Siz yeterki sabırla belirlediğiniz ek iş fikrine odaklanın. Çünkü yukarda anlatmış olduğumuz internetten para kazanma yolları bizim de denediğimiz ve kazanç sağlanabildiğini gördüğümüz iş imkanlarından oluşmaktadır.

Sizin de farklı internetten para kazanmak konusunda tavsiyeleriniz varsa yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Eğer para kazandığınız ek iş fırsatlarından bir referans linkiniz varsa da diğer ziyaretçilerimize işin detayını anlatarak aşağıdaki yorum yaz bölümünden referans link veya sizinle nasıl iletişime geçeceklerinin bilgisini paylaşabilirsiniz.

Herkese bol kazançlar dileriz.