İnternet Üzerinden Yapabileceğiniz 10 Ek İş

Bize gelen mesajlardan, en çok bilgisayarla internet üzerinden yapılabilecek ek işlerin merak edildiğini anlıyoruz. Bu yüzden, sizler için 10 maddelik bir ek iş listesi düzenledik. Mümkün oldukça bu tür ek iş listelerini sizlerle paylaşmaya ve detaylandırmaya devam edeceğiz.

Bilgisayarla Internet Üzerinden Yapabileceğiniz 10 Ek İş

1-) Veri Giriş Elemanı: Kağıda basılı metinlerin, word ya da PDF gibi dosyalara aktarılmasıdır. Hızlı klavye kullanmak, ve imlalara dikkat etmek bu işte önemlidir. Genelde tez vb. döküman aktarıyorsanız sayfa başı ya da kurumlara hizmet veriyorsanız; sayfa sayısı ve veri miktarı ile orantılı olarak günlük ücret alınır.

2-) Internetten Online 2. El Ürün Satışları: Gitti Gidiyor, Sahibinden, Sanal Pazar, Pasaj, ikbalcestore gibi web sitelerinde 2. El ürün satışları yapabilirsiniz. Sadece kendi 2.el ürünlerinizi satmanız gerekmiyor, komşularınızla çevrenizdekilerle konuşarak, onların da 2.el eşya ve kıyafetlerinin satışına yardımcı olarak satıştan komisyon alabilirsiniz.

3-) Sesli Görüntü Kaydı Çözümleme(Deşifre) ve Yazıya Dökme: Yabancı dillerde ya da Türkçe yapılabilir. Hukuk, tıp gibi alanlarda toplantılar,çeşitli sektör konuşmacılarının metinleri, kurum/şirket görüşmeleri, bilimsel oturumlar, konferanslar, seminerler gibi içeriği değer taşıyan aktiviteler sesli görüntü araçlarıyla(kamera) kaydedilir ve bazı şirketler/kurumlar bunun yazılı kaydını da talep ederler. DVD, Film Bandı, CD gibi ses araçlar; izlenerek ve dinlenerek, konuşulanlar(duruma göre bazen davranışlar) bilgisayarda yazıya aktarılır ve iş teslim edilir. Piyasada bu hizmeti veren ses çözümleme- deşifre şirketleri vardır. Onlara başvurabilir ya da çeşitli ilan sitelerine bu hizmet verdiğinizle ilgili ilanlar bırakabilirsiniz. Bu tür bir işte gizlilik esastır ve gerekli görürlerse kurumlar sizden “gizlilik yemin belgesi” isteyebilir.

4-) Ses Kaydı Çözümleme(Deşifre) ve Yazıya Dökme: Burada, sesli görüntü kaydından farklı olarak, sadece sesli kayıt cihazları kullanılır ve sonrasında konuşmalar, CD, DVD, MP3, MP4, Ses Bandı gibi araçlardan dinlenerek bilgisayarda yazıya aktarılır.

5-) Hobilerinizden Para Kazanın: El işlerinizi ve el sanatlarınızı ürünlerinizi, internetteki açık artırma ve satış sitelerinden satışa sunarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu ek iş fikri için sipariş sayfamızda size destek olduğumuzu da hatırlatmak isteriz.

6-) Online Asistanlık: Bu hizmet Türkiye’de henüz çok yeni, ama geleceğin en parlak ve hızla yükselen ek iş hatta ana işleri arasında gösteriliyor. Amerika’da 2012′de en hızlı ilerleyen meslekler arasında gösterildi. Bu tür bir hizmet, özellikle çok seyahat eden ve iş yerinde bulunamayan veya yeni girişimciliğe başlamış(start-up) ve şirketini kendi ayakları üzerinde duracak hale getirmeye çalışan ama kadrolu bir asistana da çok fazla masraf yapmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmeye başlandı. Online asistanlar, kayıtlı telefonlardan sizin adınıza telefonlarınıza bakarlar, siz yokken kargolarınızı, mektuplarınızı alırlar. Gerekli durumlarda e-postalarınızla ilgilenirler, isterseniz cevaplarlar. Internet üzerinden faturalarınızı öderler vs…

7-) Post Atmak: Bu işi yapanlar için özel bir ada dönüşen “Post Atmak ” şu şekilde açıklanabilir: Yeni açılan sitelere(özellikle haber siteleri) yayınlanacak yazıları girmek, forumlarda konu başlıkları açmak, web sitelerinde önemli konulara yorumlar yapmak vs… Web master sitelerinde bunlarla ilgili çok sayıda konu başlığı bulunmaktadır, bu tür detaylı işler genelde öğrenciler tarafından tercih edilir, geliri çok değildir ama az çok ihtiyacı olana iş görür. Site sahipleri bu işleri genelde dışarı verir çünkü vakitleri olmaz, bu yüzden bu alanda epey bir iş döner.

8 – ) E-Posta Hesapları Açarak Para Kazanın: Bazı site sahipleri, çeşitli sosyal medya ve web araçlarına üye olmak için birden fazla e-posta adresine ihtiyaç duyabilir ve web master sitelerinde bu talepleriyle ilgili ilanlar verirler. Eski hesapların da, özellikle “g-mail”de ayrı bir alıcı kitlesi vardır.

9-) Görüşlerinizi, fikirlerinizi belirterek, Anket doldurarak Para Kazanın: İnternet kullanıcılarının görüşlerine ihtiyaç duyan bazı kurumlar vardır. Bu kurumlar; ürettikleri ürünün reklamını ve pazarlamasını, halkın çokça da kadınların görüşlerini internette çeşitli sitelerinde anketler yaparak almak isterler ve karşılığında da bazen ücret, bazen promosyon hediye ürünler verirler.

10-) Blog Yazarak Para Kazanın: Eğer çok okunan bir blogunuz varsa, reklam alarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bir blogun doğru düzgün bir ek gelir elde edebilmesi için en az günlük 1000 tekil ziyaretçiye ulaşmış olması gerekir. Günlük 10000 ziyaretçili bir blog ise, size Blog Yazmak (“Blogger”lık)’tan oldukça memnun kalacağınız bir ek gelir bırakabilir:)

Bu tür ek iş imkanları dışında elbette çok daha fazla kazanabileceğiniz ve artık ek iş kategorisi yerine Türkiyede de girişimcilik kategorisinde incelenebilen iş fırsatını da hatırlatmak isteriz. Modellife, her geçen gün büyüyerek çok daha fazla kazandırmaya devam ediyor. Siz de sermayesiz kendi işinizi kurmak istiyorsanız lütfen BURAYI tıklayarak detaylı bilgi sayfamızı okuyun ve sayfa altındaki temsilci ol butonundan üyeliğinizi başlatın…

Herkese bol kazançlar diliyoruz…