Evde Satış Yaparak Para Kazanma – MLM Nedir?

Bu yazımızdan edineceğiniz bilgilerden sonra yalnızca ek-iş yapmak için girdiğiniz bir işten servet yapma fırsatı bulacaksınız. Hayallerinizin ötesine gidecek ve çocuklarınıza harika bir gelecek sağlayabileceksiniz.

Doğrudan satış olarak da isimlendirilen bu iş modelinde dükkanı olmayan bir perakendeci olduğunuzu söylesey yanlış söylemiş sayılmayız. Vergiden muaf küçük esnaf olarak elinizdeki kataloglarla arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ürünler önerebilir ve bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Düşünün. Bir arkadaşınıza hiç tavsiyede bulundunuz mu? Oturuyorken “A deterjanını kullandım, çok memnun kaldım” dediğiniz olmadı mı hiç? Yada bir kafeye gittiniz, içtiğiniz salep çok hoşunuza gitti ve bir gün akrabalarınızla oturuyorken şu kafede bir salep içtim gerçekten harika dediğiniz olmadı mı? Geçenlerde doktorum Ahmet Bey oğlum için bir vitamin önerdi. Gittim aldım ve çok memnun kaldım dediğiniz olmadı mı? Peki bu tavsiyelerinizden ne kazandınız?

Kimileri teşekkür eder, kimileri teşekkür bile etmez. Peki bu tavsiyelerinizden para kazanma fikri size harika gelmiyor mu?

Evet, doğrudan satış işi aslında tam olarak budur. Onlarca firma arasından seçeceğiniz birkaç firma (türlerinin farklı olmasına özen gösterin) buna benzer tavsiyelerinizi nakite dönüştürmenizi sağlayacak.

Parantez içinde türlerinin farklı olmasından bahsettim. Peki neden? “Ayşe, geçenlerde A deterjanını kullandım harika.” Ayşe almak istemedi, yada şimdilik düşünmüyor. Hatta fiyatı biraz daha ucuz olsa alırdım dedi. Siz de durdunuz ve “ya aslında B deterjanı daha iyi ve daha ucuz!” sizce bu ne kadar güvenilir olur? Arkadaşınız hakkınızda birşeyler satmaya çalışıyor, beni kullanıyor diye düşünmez mi?

Bu iş her ne kadar doğrudan satış olsa da, evde satış yaparak para kazanma işi olsa da aslında işin özü TAVSİYEDEN PARA KAZANMADIR. Bu işe girdiğinizde birilerine şu ürünleri satmalıyım, hemen çok para kazanmalıyım diye girerseniz, hayal kırıklığına uğrarsınız.

Bu iş modelinde ürünleri önce alırsınız. Kendiniz kullanırsınız. Baktınız çok hoşunuza gitti, o zaman tavsiye edersiniz ve KESİNLİKLE aynı türden başka bir ürünü sunmazsınız. Bu yüzden bir firmada sabun-deterjan işine yoğunlaşmışsanız başka bir firmada sabun deterjan işinin dışında kalan, örneğin tekstil işine yoğunlaşmalısınız. Katalogda arkadaşınız diğer firmanın deterjanını gördüyse ve almak isterse açıkça söyleyin: “açıkçası benim önerdiğim ürün A. B’yi kullanmadım (yada kullandıysam şöyle) ve deterjan konusunda A’yı öneriyorum. Ama yine de bunu istiyorum diyorsan getirtiriz. Ama dediğim gibi kullanmadığım ürün hakkında garanti veremem. Benim tavsiyem A.” Bunu söyledikten sonra arkadaşınız B ürününü alsa da size olan güveni sarsılmamış, böylece hem etik, hem de işinizi doğru yapmış olacaksınız.

Doğrudan satış firmalarının çoğunda ürünü alış fiyatınız ile satış fiyatınız farklı olmasından dolayı paranızı biryerden beklemeden direkt kazanırsınız. Örneğin %30 kar marjı koyan bir firmadasınız. 100TL satış fiyatı olan birkaç ürün sattınız. 100TL lik ürünün size geliş fiyatı 70TL olacağından siz ürünlere 70TL ödersiniz. Arkadaşlarınızdan aldığınız 100TLden artan 30TL’yi ise anında kazanmış olursunuz…

Reklam masrafları, toptancı masrafları, perakendeci masrafları, dükkan masrafı ağır vergiler v.s. olmadan direkt evinizde sadece tavsiyeniz sayesinde muhteşem paralar kazanabilirsiniz.

Ancak bu işe girerken firma güvenliği çok önemlidir. Firma güvenliği ışığında bazı kurallar vardır. Bu kurallar DSD (doğrudan satış derneği) sitesinde açıkça belirtilmiştir.

Bayanlara İş Organizasyonu olarak bizim en önemli gördüğümüz noktalar:

1- Gerek ilk giriş ücretinizin, gerekse ürünlerin iadesi var mı?

2- İşe başlangıç ücretiniz ne kadar?

3- Ürünler satılması imkansız ürünler mi, yoksa günlük hayatta kullanılan ürünler mi?

4- Bu işte bu firma ile daha önce başarılı olmuş kişiler var mı?

ÇOK KATLI PAZARLAMA ( MLM )

Bu iş kolu zaman içerisinde büyüdü ve MLM (multi level marketing) yada network marketing adıyla da anılan çok katlı pazarlama işine dönüştü. Böylece kazançlar da ciddi oranda arttı, extra primler, ödüller ve servet yapma fırsatları oluştu. Bu işte mutlak başarı için çok katlı pazarlama sisteminde iyi olan firmalar ile çalışmalısınız.

Peki çok katlı pazarlama nasıl oluyor?

Yine bir örnekle anlatalım. Arkadaşınız Ayşe A deterjanını çok beğendi. Ancak sizin gibi o da bu işten para kazanmak istiyor. Siz arkadaşınız Ayşe’yi sisteme dahil ettiğinizde Ayşe kendi satışlarından kazanacak, siz hem kendi satışlarınızdan hem de Ayşe’nin yaptığı satışlardan kazanacaksınız. Dahice hazırlanmış bu pazarlama planında üyelik dereceleri arttıkça kazançlarınız da boyut atlamakta. Prim ödülleri, tatil ödülleri vs işin içine girdiğinden sıradan bir ev hanımı olarak yemek pişir, sabah programları seyret, evi temizle, evlilik programları seyret, akşam yemeği hazırla uyu monotonluğundan da kurtulacak ve bir anda mükemmel bir işin içinde kendinizi bulacaksınız. Eşinizle yurtdışı ödülleri, nakit para ödülleri, kariyer ve taktir edilme, güvenli emeklilik fırsatı ile birçoğunun işe girmeden önce hayal edemediği noktalara bugün ulaştığı gibi siz de ulaşabileceksiniz…

Bu işte, iş planını bilmek çok önemlidir. Bu yüzden sitemizde NETWORK MARKETİNG kategorimizde zaman zaman güvenilir çok katlı pazarlama ve doğrudan satış firmaları hakkında bilgiler vereceğiz. Mutlaka takip etmeli ve bu fırsatı kaçırmamalısınız. İlerde bir gün iyiki denemişim demek yerine acaba deneseydim, ya da keşke deneseydim mi demek istersiniz yoksa?

Bayanlara iş Organizasyonu olarak bizim önerdiğimiz firma elbette bu işi en iyi yapan ve en çok kazandıran firma olmak zorunda. Ancak sistemini multi level marketing’e uyarlayan firmaların sayısı bu kadar fazlaysa sadece şirket cirosu yönünden değil bir çok faktörü göz önüne alarak inceleme yapmak gerekir. Çünkü tartışmasız her firmanın çok ciddi kazançlar elde eden üyeleri bulunmakta. Bizler ise Türkiye’de hizmet veren ve günümüz ekonomisine uygun, özetle satılabilir ürünler sunan bir yerli sermaye firma olan Modellife firmasını önermekteyiz. Modellife firması ve ekibimiz olanaklarından faydalanmak için www.networkmarketinguzmani.com sitesini ziyaret edip AİLEMİZE KATIL linkindeki formu doldurabilirsiniz.