Evde Dantel İşi

Her bireyin yetenekleri doğrultusunda aile bütçesine katkı sağlaması gerekir. Bu konuda kısıtlı imkanlara sahip ev hanımları için son derece uygun bir alan gelişmekte: Evde Dantel İşinin detaylarını bu yazımızda okuyabilir, başvuru için yorum bölümünü kullanabilirsiniz…

Ev hanımlarının genellikle çocuklarının çeyizine koymak amacıyla yaptıkları el işi danteller günümüzde ayrı bir pazar sektörüne dönüşmekte. Her ne kadar yoğun emeklerle yapılan el emeği göz nuru çalışmalara fiyat biçmek zor olsa da ev bütçesine katkısı göz önünde bulundurulursa ev hanımlarının bu sektöre dahil olmaları son derece mantıklıdır.

İnternetin kısa sürede geniş kitlelere ulaşabilmesi ev hanımlarının dantellerini pazara sunmasında büyük kolaylık sağlamakta. Bu konuda küçük bir öneride bulunmak gerekirse internet üzerinden yapılan alışverişlerde görselliğin önemi unutulmamalı. Alıcılar bu tür görsel ürünlerde ne satın aldıklarını net bir şekilde görmeyi isterler. Bu nedenle dantellerin net fotoğrafları ile süslenmiş bir pazarlama tekniği son derece kar getirebilir.

Elişi çalışmalarının genel anlamda iki avantaj ve dezavantajından bahsedilebilir. Avantaj olarak gördüğüm konu malzeme masrafının az olması sebebiyle kar oranının yüksek oluşudur. Ancak eşlik eden dezavantaj ise yoğun emekler sonucu ürüne ulaşılmasıdır. Bu konuda dezavantajı hafifleten atlanılmaması gereken bir nokta var ki o da çoğu bayanın bu meşakkatli işi hobi olarak, zevkle yapmasıdır. İnsanın hobi olarak gördüğü bir işten para kazanması son derece keyif verici olacaktır.

Günümüz koşulları göz önüne alındığında ev hanımlarının da aile bütçesine katkıda bulunması son derece değerli bir fırsattır. Heleki internet fırsatlarını değerlendirerek, bu iş imkanını internetten öğrendiğinizin farkındaysanız, işinizi de internet sayesinde geliştirebileceğinizi bilmelisiniz.

İnternetten para kazanmanın bir çok yolu var. Evde dantel işi yaptıktan sonra ihtiyacınız olan bu ürünlerden başkalarının da haberi olması, yani satış yapabilmenizdir. Bunun en kolay yolu interneti kullanmaktır. Bu yazının son bölümünde madde madde yapmanız gerekenleri anlatacağım.

1- Bir facebook sayfası açın: Facebook, binlerce bayanın kullandığı, el işi modelleri, dantel, çeyiz takımları yaptırmak için sayfa beğenisi yaptığı bir platform durumuna da geldi. Artık insanlar facebookta sadece beğendiği sözleri paylaşmıyor, facebooku bir e-ticaret sitesi olarak da kullanıyor. Sayfanızı açtıktan sonra düzenli olarak yaptığınız ürünlerin resimlerini bu sayfada paylaşın ve sayfa beğeninizi arttırmak için diğer sayfalara da yorumlar yapın. Özellikle Evde İş gibi facebook sayfalarında yeni sayfanızın tanıtımlarını yapabilir, sayfa beğeninizi arttırabilir ve ürünlerinizin bir çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

2- İlan Sitelerine Kaydolun: Bu ilan sitelerinden biri de ücretsiz olarak el emeği ürünlerinizi paylaşabileceğiniz Bayanlara İş İlan Sistemidir. http://siparis.bayanlarais.org adresinden inceleyebilir ve ücretsiz üye olup hemen ürünlerinizi ekleyebilirsiniz.

3- İkbalce Ücretsiz Yazarlık Fırsatından Yararlanın: http://www.ikbalce.com sitesi, bir çok bayanın ziyaret ettiği bir web sitesi. Bu web sitesine öncelikle yazarlık başvurusunda bulunun. Yazarlığınız onaylandığında ürünlerinizi ekleyin ve makalenizin en altına iletişim bilgilerinizle beraber facebook sayfanızın linkini koyun. Böylece hem daha fazla müşteri bulabilecek, hem de facebook sayfanızın beğeni sayısını arttırabileceksiniz.

Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra elbette anında satış yapmayacaksınız. Bu bir süreç ve sabır işidir. Başlarda tek tük satışlar ile başlayacak, zaman geçtikçe ve facebook sayfa beğeniz arttıkça satışlarınız da artacaktır…

Şimdiden herkese kolay gelsin…