AVM’de Stand Açma

Bu yazımızda AVM de stand açma nın şartılarını , eksilerini ve maliyetini inceleyeceğiz. AVM’de hangi standlar genelde kar eder, AVM de hangi standı açmalıyım gibi soruların cevabını arayacağız.

AVM de Stant Açmanın Prosedürleri Nelerdir ?

Bir avm de stand açmak istiyorsanız, bayilik ya da franchise alacaksanız AVM sizinle görüşmez. Size bayilik ya da franchise verecek firma ile görüşür. Eğer bu firma bilinen bir firma ise stand açmanız kolaylaşacaktır. Eğer kendi ürünlerinizi satacaksanız, örneğin bir patiseriniz var, AVM de de küçük bir stand açıp burda patiseri ürünlerinizi satmak istiyorsunuz, o zaman iyi bir sunum hazırlamanız gerekmekte.Size her detayı soracaklardır.AVM de stand açmak için evrak vergisi , vergi levhası, imza sürküsü, oda kaydı gibi bilgilerde gereklidir. Sözleşmeler 1 yıllık yapılır.

AVM de Stand Kiraları Ne Kadar ?

Fiyatlar her alışveriş merkezinde değişmektedir. Alışveriş merkezinde de açacağınız yere göre değişmektedir. İstanbul Cevahirle Kartal neomarin arasında fark vardır. AVM de stand açma fiyatları metrekare üzerinden hesaplanır genelde. Ortalama olarak söylecek olursak eğer 500-1000 € arasında değişmektedir. Ayrıca ek giderlerde olmaktadır. Özel günlerde AVM nin yaptığı ışıklandırmalar, süslemelerin maliyetinden de size pay çıkacaktır. Bir diğer husus ise istediğiniz yere stand açamıyor olmanız. Size gösterilen yere ancak açabilirsiniz. Burdan insan geçişi çok oluyor buraya standı kursam parayı kırarım mantığı ile yola çıkamıyorsunuz malesef.

avmde stand açmak 300×194 AVMde Stand Açmak
avmde stand açmak
AVM de Hangi Standı Açmalıyım ?

Bu konuda iyi gözlem yapmanız gerekli. Benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi iş yapan standlar patiseri standları. İnsanlar avm de olsa simit,pasta,börek,ekler almaktan çekinmiyorlar. Mersin forumdaki patiseri standını sabah gezdiğimde full doluyken, öğlen sonra yarı yarıya boşalmış oluyor.Aynı durum Ankaradaki avm de de geçerli.Bir patiseri ile anlaşıp bunu açabilirsiniz. Türk halkı olarak simitle olan bağımız düşünülünce uzun vadeli fikir olarak öne çıkıyor. 6-7 metrekarelik bir alanda bu iş için yetecektir. Çikolata şelalasi,bardakta mısır gibi fikirlerden kaçınmakta fayda var bence. Bu fikirler uzun vadeli fikirler değil. Ya ilk yapan siz olacaksınız, ya da bu işe hiç girmeyeceksiniz. Kanyonda bardakta mısır ilk açıldığında aylık 50.000 liralık cirosu vardı. Şimdilerde ise bardakta mısır standı açanlar kendilerini zor kurtarıyorlar

Avm de Matcha Milkshake Satmak

Risk alacak bir miktar sermayem olsa bu işi kesinlikle denerim. Milkshake satmak için küçük bir stand yeterli. Milkshake standı açmak hakkında uzun bir yazı yazacağım zaten. Japonların milkshake i olan Matcha milkshake yeşil çaydan üretiliyor. Hem sağlıklı hemde tadı çok güzel.Bu ürünü getirirseniz Türkiye’ye ki ben henüz daha görmedim, çok akıllı bir girişim yapmış olursunuz

Avm de ne iş yapılır, avm de hangi standlar açılır, avm de stand açmanın yolları gibi sorulara cevap verdiğimizi düşünüyorum. Bu konu hakkında aklınıza takılan birşey varsa buraya yorum yazabilirsiniz. Unutmadan, eğer ki stant açacaksanız sözleşmenin her maddesini okuyun yoksa ciddi tazminatlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.