YouTubedan Nasıl Para Kazanılır

youtube nasıl para kazanılır

YouTube Üzerinden Para Kazanma

Youtube binlerce insanın ekmek teknesi olduğunu biliyoruz. Bazen şunu diyor olabilirsiniz: Keşke bende bu kadar başarılı olsam, bende bu kadar para kazansam diye. Hiç zor değil arkadaşlar. Neden ve nasıl diyebilirsiniz, cevabı çok basit aslında. Herkesin yapabileceği şeye göre yapması gerekiyor. Örneğin: Benim sesim çok güzel, gitar çalmayı çok seviyorum, iyi de çalabiliyorsam gitarı bunu koz olarak kullanıp video çekebilirim. Nerede ve nasıl çektiğiniz çok önemli sokakta sosyal deney yaparak da çekebilirsiniz, evinizde samimi bir şekilde türkü söyleyerek de.

YouTube Kategorileri

Arkadaşlar şunu bilmelisiniz ki YouTube size çekeceğiniz videoların türünü soruyor yani başında kanalınızda ne tür videolar çekeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede izleyiciler izlemek istediği türe göre video seçebilir. Örneğin ben oyun videoları çekiyorum, izleyici oyun videoları izlemek istiyor ve oyun kategorisinden benim kanalımı ve videolarımı bulabilirim. Aslında kategoriler çok önemlidir ki yapacağınız video türünün izleyicisi çoksa, izlenme ve para kazanma oranınız artar.

YouTube Reklamları

Youtube kazandığı ve kazandırdığı paraların çoğu site tıklanma sayısı ve reklamlardan alınan paradan ibarettir günde milyonlarca insanın girdiğini düşünürsek bu para ciddi miktarlara çıkıyor. Sizde zaten çektiğiniz video kalitesi, videonun güzel editlenmesi, video türü, video da geçen yerler ve benzeri faktörlere göre para kazanacaksınız. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki Türkiye gibi şakaların ve eğlencenin çok fazla rağbet olduğu için şakacı bir kişiliğiniz varsa kesinlikle eğlence videoları çekmenizi öneriyorum çünkü milletimiz bu tür konuları çok seviyor. Elbette dozunda bırakmalısınız. Şöyle bir de var sosyal medya da bir başarının yayınlanması çok kolaydır, emek verilen bir video size bedava reklam sahibi yapabilir. Kazandığınız paraları insanlara göstermeniz de önemli çok para kazanan Türk YouTuberlar’ın neredeyse her gün ne kadar para kazandığı hakkında muhabbetler dönüyor. Youtube haberleri yapan sitelerden birine kazandığınız parayı söylerseniz bir haber yapar ve reklamınızı yapabilir. Ayrıca Youtube artık çektiğiniz videonun türüne yakın reklam videoları izletiyor. Mesela eğitim videosunu izleyen bir izleyici eğitim hakkında bir reklamı çok izleyerek size ekstra para kazandırabilir. Bu arada video kategorileri arasında en çok para kazandıran tür eğitim türüdür arkadaşlar.

Eğitim Videoları

Eğitim videoları YouTube’da en çok para kazandıran video türüdür. Bunun sebebi YouTube eğitime önem vererek daha fazla genç kiteleye ulaşmaya çalışıyor. Ardından oyun kategorisi geliyor çünkü YouTube kullanıcılarının %50-60 gibi büyük bir miktarı 15 yaş altı ve çoğu da oyun ve eğitim videoları izliyor. Eğer ki çok iyi bildiğiniz bir ders varsa YouTube’d video çekerek para kazanabilirsiniz.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir