Twitter’dan Para Kazanma Yolları

Twitter bilindiği üzere, bireylerin veya şirketlerin etrafında olup bitenleri, kendi duygu ve düşüncelerini katarak ifade ettiği bir ortamdır. Her geçen gün bu platformu kullananların sayısı git gide artmaktadır. Twitter; iş adamı, sanatçı, öğrenci vs. fark etmeksizin herkesin kullanabildiği bir platformdur. Fakat bu platform sırf duygu ve düşünce anlamında değil, ayrıca para kazanma anlamında da kullanılmaya başlandı. İnternet üzerinden para kazanma yollarında genellikle takipçi sayısının öneminden bahsedilir. Twitter’da da durum bundan farksız değildir. Burada da takipçi sayısının önemi fazladır. Yeterli sayıya ulaştıktan sonra artık diğer aşamalara geçebilirsiniz.

Satış Ortaklığıyla Para Kazanmak

Twitter’ın para kazanma tekniklerinden en verimlisi, satış ortaklığı tarzıdır. Satış ortaklığı veren network’lere katılarak herhangi bir ürünün satışına ortak olabilirsiniz. Ayrıca referans linkiniz ile birlikte bu ürünleri paylaşıp, bunların satışına aracılık edebilirsiniz. Tabi ki ne kadar kazanacağınız tamamen sizin reklam gücünüzle ve aracılık ettiğiniz ürünle alakalıdır.

Sponsorluk Almak

Eğer ki takipçi sayınız baya fazla ise o zaman bazı şirketler ile anlaşıp, o şirketlerin ürünlerini tanıtarak para kazanabilirsiniz. Başka bir deyişle, Twitter hesabınıza sponsor bulabilirsiniz. Tanıttığınız ürün başına anlaşma yaparak kazanç elde etmeniz mümkündür.

Kendi Yaptığınız İşleri Satmak

Aslında bu konu ev hanımları ya da öğrenciler için idealdir. Mesela kendi yaptığınız herhangi bir el işinin veya bir yemeğin paylaşımını yaparak, daha fazla kitleye ulaşabilir ve buradan satış yaparak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Reklam Tweet’leri Atmak

Geniş bir kitleye hitap eden Twitter hesabınız var ise, bazı firmalar bu tarz hesaplara reklam metinleri vererek, sizden bununla alakalı belli bir ücret karşılığında tweet atmanızı isteyebilir. Bu şekilde para kazanma olasılığınız yüksektir.

Firmalara Ait Ürünler Satmak

Twitter hesabınızdan marka reklamı yaparak para kazanmak da mümkündür. Sponsorluk alanıyla karıştırılabilir fakat aradaki fark sponsorlukta firma sizin paylaşımlarınıza spornsorluk ücreti ödüyor. Ürün satma konusunda ise satacağınız ürün üzerinden belli bir komisyon ücret belirleniyor. Böylece satışı gerçekleştirdiğiniz andan itibaren o komisyon ücretinin kazancı tarafınıza geçmiş oluyor.

 

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir