Girişimci kavramı, çoğu zaman yönetici tanımına uydurulmaya çalışılır. Ancak girişimci direkt olarak yönetici demek değildir. Girişimci, kâr elde etmek amacıyla oluşabilecek tüm riski üzerine alan kişidir. Kâr elde etmeye çalışması sadece para kazanması demek değildir. Çünkü girişimci sadece para kazanma amacı gütmez. Girişimci, insanların yararına olacak olan mal ve hizmet üretimini yapabilmek için yoğun çalışmayı amaçlar. Yani başkalarının gereksinimlerini karşılayabilmek için üretim öğelerini uygun koşullarda bir araya getirebilen kişi girişimcidir. Girişimci olmayı amaçlayan kişi yaratıcı, iyimser ve cesaretli bir ruha sahip olmalıdır. Kendine güven duyan, fırsatlardan yararlanmayı seven, geri adım atmayı bilen, yeniliklere açık olan, sonuçları değerlendirebilen ve güvenilir olan kişiler girişimci olabilir. Özellikle herhangi bir işte çalışmayan bayanlar ve ev hanımlığı yaparak hayatını devam ettiren kadınlar, bu özelliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız girişimci olabilirsiniz. Zaten girişimci olmayı çok istiyor fakat yeterli sermayeniz yok ise devlet size bu konuda tam destek veriyor. Nasıl mı?

Devlet projesini getiren bayanlara sermaye olarak kullanabilmesi için hibe kredisi vermektedir. Miktar olarak 30.000 TL’den başlayan hibelerden bahsediyoruz. Teknoloji ile ilgili bir projeniz bulunuyorsa, hayvancılık ya da tarım ile ilgili bir fikriniz varsa, programcılık bilginiz bulunuyorsa, sanayi ya da tekstil alanına ilgi duyuyorsanız veya üretim yaparak hizmet vermek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden hibe kredisi için başvuruda bulunmalısınız. Böylece bu işlerden hangisi üzerine hayaller kurduysanız, o hayallerinize veda etmemiş olursunuz. Devletin sağladığı bu hibeler ile istediğiniz girişimcilikte bulunabilirsiniz. Üstelik hibe kredisinden sadece bayanlar değil erkek girişimcilerde yararlanabiliyor. Sadece aranan şartlara ev hanımları ve çalışmayan bayanlar daha çok uygunluk gösterdiği için söze onlarla başladık. Yoksa devletin tanıdığı bu hibelerden tabi ki erkeklerde faydalanabiliyor. Sonuçta erkek girişimcilere de her sektörde ihtiyaç duyulmaktadır. Şartlara uyan bay, bayan herkese hibe kredisi olanağı tanınıyor. Ayrıca devletin sunduğu mükemmel fırsatlar bununla da son bulmuyor.

Girişimde bulundunuz ve işinizi oturttunuz o halde 70.000 TL’lik bir kredi daha alma hakkınız bulunuyor. Bu miktarı alabilmeniz için gerekli olan tek şey işe başladığınız tarihin üzerinden 1 yıl geçmiş olmasıdır. Böylelikle işinizi oturtarak başarılı bir girişimci olduğunuzu kanıtlamış olursunuz. İşte böyle bir duruma geldiğinizde, eğer isterseniz size faizsiz 70.000 TL’lik kredi çekme imkanı sağlanıyor. Bu krediyi 2 yıl sonra ödemeye başlıyorsunuz. Üstelik 36 ay vade ile ödeme yapma hakkına sahip oluyorsunuz. Herhangi bir işi olmadığı için üzüntü duyanlar, hayatına yön vermek isteyenler, maddi özgürlüğünü kendi sağlayabilmek isteyenler ya da işletmesinin geliri ile evine katkı sağlamak isteyenler artık beklemenize gerek yok. Ne büyüklükte bir işletmeye ve hangi malzemelere ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz yeterli olacak. Çünkü girişimciliğinizi desteklemek için geri kalan koşullar sizin için sağlanacak. İster bayan olun ister erkek. Sadece girişimci ruhuna sahip olun yeter. Sonuç olarak artık fikri ya da projesi olan hiç kimse umutsuzluğa düşmesin. Hibe kredisi ile fikrinizi, projenizi hayata geçirin.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir