Özellikle son dönemde kazançlarınızı artıramıyorsunuz ek para kazanmak yolları mı arıyorsunuz? Bayanlara iş sitemizde özellikle ev hanımlarına yönelik ek iş fikirleri paylaşıyoruz. Bugünkü yazımızda herkese hitap edebilecek para kazanmak yollarını derledik.

Günümüzde hayat şartları fazlasıyla zorlaştı. Çiftler birlikte çalıştığı zamanlar da dahi zorluklar yaşayabiliyor, giderleri karşılamak yorucu olabiliyor. Bu durumda eşlerden biri ya da her ikisi birden ek iş yapmak istiyor ve bu konuda arayışlarda bulunuyorlar. Özellikle çocuk sahibi ve dışarıda çalışmayan kadınlar hem çocuk bakmak hem de evde iş yapmak istiyorlar. Ek iş imkanı, kişilerin statülerine göre değişkenlik gösterebilir. Alt başlıklar halinde bahsedilecek olan ek işler kişilerin çalıştığı sektöre ya da kendilerine uygunluğu açısından çeşitlilik göstermektedir. Ek iş yapmak istiyorum diyen bireyler için başlıklar derlenmiştir.

Ek İş Yapmak İstiyorum

1.Direksiyon Öğretmenliği

Tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız, izin günlerinizde ya da iş çıkışlarında yapabileceğiniz tarzda bir iş. Direksiyon dersi vermede önce internetten bu konu ile ilgili araştırma yaparak bir ön hazırlıkta bulunabilirsiniz. Uzun saatlerinizi almayacak karlı bir ek iş imkanı sunmaktadır.

2.Çeviri Yapmak

Yabancı dile sahip olan bireylere yönelik bir ek iş olan çeviri işi akşamları yapabileceğiniz türde bir iş. Mesai saatlerinizden sonra dizi ya da film çevirisi yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz.

3.Alım-Satım

Online yani internetten alım satım yapmak ek iş imkanı arasında bulunan işlerden biridir. Bu konu hakkında internetten erişebileceğiniz bilgiler ile kendinize ek iş imkanı sunabilir ve aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

4.Makale Yazmak

Mesai saatlerinizden sonra yapabileceğiniz kişisel gelişiminize de katkı sağlayacak tür de bir iş. Hem yeni bilgiler öğrenecek hem de iş yapmış olacaksınız. Bilgisayara ya da akıllı telefona sahip bireylerin rahatlıkla yapabileceği bir iş olmasının yanı sıra yalnızca bu işle uğraşan bireyler de vardır. İnternette bu tarzda serbest çalışmak isteyen yazar arayan birçok site bulunmaktadır.

5.Boya / Badana Yapmak

Mesai saatlerinden sonra ya da özellikle izin günlerinizde yapabileceğiniz tarzda bir iş. Boyacıların çok yüksek fiyat istemesinden dolayı birçok kişi bu şekilde boya yapacak kişilere ihtiyaç duyuyor. Eğer bu konu ile ilgili yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ek iş imkanı saplayan bir iş olduğunu belirtmekte fayda var.

  1. Özel Ders Öğretmenliği

Özel ders öğretmenliği sermaye gerektirmeyen evde iş imkanı olan bir çeşit gelir kaynağıdır. İster siz öğrencilerin evinde ders verebilirsiniz isterseniz öğrenciler sizin evinizde ders alabilirler. Bu konuda yeterliliği olan bireyler için oldukça yüksek ek gelir sağlayacak bir iştir.

 

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir