İŞKUR’dan Bayanlara İş Fırsatı

Bayanlara İş | Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri tarafından 3 sene önce yazıldı, kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

iskurdanisYaşınız 30′u geçmiş, hiç iş tecrübeniz yok hatta ilköğretim mezunusunuz. Çalışmayı istiyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız size İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarını tavsiye ederim. İŞKUR geniş bir yaş aralığı ve düşük eğitime kadar kadın erkek mesleki kurslar veriyor. Sadece kadınlar değil tabi engelli ve hükümlüler içinde iş garantili kurslar sitede yer alıyor. Ülke ekonomisinde yer almak evinize katkıda bulunmak istiyorsanız İŞKUR‘a kayıt olup ilinizdeki Kursları takip etmeniz lazım. Kurslar açıldığı zaman Kurs başvuru yerleri ve başvuru şartları sitede açıklanıyor.

Bayanlara yönelik istihdam garantili ve iş gücü yetiştirme kursları

Bayanlara yönelik kurslar içinde güzellik ve cilt bakımı, çocuk bakımı, hasta ve yaşlı bakımı, sekreterlik, sigortacılık, parekende satış gibi bölümler öne çıkıyor. İstihdam garantili kurslar her zaman olmuyor ama sıkı takip etmek lazım. Ayrıca önümüzdeki günlerlerde UMEM projesi başlayacak UMEM ( uzmanlaşmış meslek edindirme merkezleri ) sayesinde meslek liseleri iş gücü yetiştirme kursları düzenlenecek, bu kurslara katılan kişilere günlük 15 TL yevmiye sigorta yapılacak kurslar 3 ay ya da 1 yıla kadar uzayabiliyor. Ülkemizde kadınların çalışmadığı alan neredeyse yok gibi sanayiden otomotive hasta bakımından kuaförlüğe kadar geniş bir yelpazede kurslar olacak. Tek yapmanız gereken bu kursları İŞKUR’a kayıt olup takip etmek. İsteyince yapılmayacak şey yoktur diye düşünüyorum. Home office olarak çalışabileceğiniz onlarca iş fırsatı varken, hiçbirşey yapmadan yaşlanmayı beklemek, ülkemiz kadınlarına yakışmıyor. Karşınıza bir fırsat çıkarsa (ki çıkacaktır) mutlaka değerlendirin. Umarım karşınıza güzel fırsatlar çıkar.

Resim: Ortada savaş olmasa da 1942 yılından beri kadınlar için düzenlenen ve kadınlara yönelik kampanyalarda en çok kullanılan posterdir.

Benzer Yazılar
Yorumlar ( 0 )

Spam Yorum Denetimi :

Ekonomi ve İş Dünyası Ekonomi ve İş Dünyası
Yandex.Metrica
Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema: Sipsi V2