Anasayfa » Ek İş Haberleri » İnternetten Ek İş
İnternetten Ek İş

İnternetten Ek İş

İnternetten Ek İş

Dijital platform üzerinden hizmet veren farklı sektörlerde çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalar online olarak çalışmak isteyen kişilere de ek gelir sağlamış oluyor. İnternet üzerinden yapılan bazı işlerde çalışanlar serbest saatlerde çalışırken bazıları belirli saatler arasında çalışıyor. Çok sayıda kişi tarafından tercih edilen işler arasında makale yazımı, grafik tasarımı, Piaff Networking katalog satışı, mail okumak, düzenleme yapmak, sosyal medya hesap yönetimi hizmeti sağlamak gibi işler geliyor.

Güvenilir Adreslerde Çalışmak Önem Taşıyor

Çeşitli firmalarla anlaşarak internetten ek iş yapmak isteyenlerin dikkatli olması gerekiyor. Emek hırsızlığı online platformlarda daha kolay yapılabiliyor. Bunun için güvenilir ve kurumsal bir işveren olduğunu kanıtlamış şirketlerle çalışmak gerekiyor. Aksi durumda harcamış olduğunuz emek ve zamanın karşılığı olan ücreti elde etmeniz mümkün olmayabiliyor. Olumsuz durumlardan kaçınmak için çalışanlarının ücretlerini düzenli şekilde ödeyen ve emeklerinin karşılığını veren işverenleri tercih etmeniz gerekiyor.

İşe Alım Süreci

Bazı şirketler dijital olarak çalışılacak olsa da fiziki ortamda mülakat gerçekleştiriyor. Adaylarla yüzyüze konuşularak yapılan mülakatlarda dikkatli ve gerçekçi cevaplar verilmesi bekleniyor. Bazı firmalar ise online platform üzerinden özgeçmiş değerlendirmesi yaparak çalışan seçiyor. Her iki durumda da olumlu özelliklerinizi ön plana çıkartmanız gerekiyor. Ayrıca yabancı dil bilmek de adayı öne geçiren özellikler arasında bulunuyor. Dijital plarform üzerinden yapılacak çalışmalarda da yabancı dil bilgisi gerektiren durumlarla karşılaşmak mümkün oluyor. Yapılan mülakatın ardından işe alınan adayla şirket tarafından iletişim kuruluyor. İnternet üzerinde yapılan işlerde çalışanlar tam ya da yarı zamanlı olarak çalışabiliyor. Tam zamanlı çalışan kişilerin ücretleri diğerlerine oranla daha yüksek veriliyor. İnternetten yapılan işlerde esnek çalışma saatleri söz konusuysa iş bitirildiği sürece günün hangi zamanında çalışıldığı önem taşımıyor.

 

Hakkında Bayanlara İş | Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Spam Yorum Denetimi :