instagram para kazanmak

İnstagram’dan Para Kazanma Yolları

Günümüzün en popüler sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Instagram’dan yaptığı paylaşımlar, videolar ve buna benzer aktivitelerle milyarlarca lira para kazananları duymuşsunuzdur. Ya da kısa sürede burada şöhret olup, her hareketinden, her paylaşımdan, çektiği her videodan kazandığı paralarla adını duyuranlara mutlaka denk gelmişsinizdir. Peki, bu nasıl oluyor, bu insanlar Instagram’dan nasıl para kazanıyor, ne yapıyor? Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları nelerdir?

1) Ürün Satışı

Kendi kullandığınız hesap üzerinden ürün satışı yaparak iyi bir gelir elde etmek mümkün. Kendiniz ürettiğiniz ürünleri, yine kendi hesabınızdan paylaşıp, satışını yapıp, bu yolla gelir elde edebilirsiniz.

2) Hizmet Satışı

Kendi üretmiş olduğunuz ürünler dışında, sunmuş olduğunuz hizmetleri satarak da gelir elde edebilirsiniz. Örneğin asistanlık hizmeti, çeviri hizmeti v.b. gibi hizmetler sunabilir, bunlardan para kazanabilirsiniz.

3) Takipçi Satışı

Instagram’da fenomen olanların sık sık başvurduğu yöntemlerden birisi de takipçi satışı yapmaktır. Yani binlerce, hatta milyonlarca takipçisi olan bir kişi, elinde ki takipçilerin bir kısmını bir başkasına satarak bunu paraya çevirir. Yüksek rakamlara ulaşmış bir takipçi listeniz varsa; siz de bir başka kullanıcıya takipçi satarak para kazanabilirsiniz.

4) Beğeni Satışı

Instagram’da para kazanmayı sağlayan bir diğer yöntem de beğeni satışı yapmaktır. Kontrolünüzde olan hesaplardan beğeni satın almak isteyen kişilere satış yaparak gelir elde edebiliyorsunuz.

5) Yorum Satışı

İnstagram kullanan herkesin; paylaşılan bir fotoğraf veya videoya yorum yapmışlığı vardır. Instagram’dan gelir elde etmenin bir diğer yöntemi de yorum satışıdır. Paylaşımlarına yorum yapılmasını isteyen kişilere yorumlarınızı satıyorsunuz ve bu da size para kazandırıyor.

6) Hesap Yönetimi

Firmaların ya da hesaplarının yönetilmesini isteyen kişilerin hesaplarını yöneterek Instagram’dan gelir elde edebilirsiniz. Özellikle sosyal medya ajanslarında yoğun bir biçimde hesap yönetimi yapabilecek kişiler aranıyor.

7) Hesap Satmak

Instagram’dan gelir elde etmenin bir diğer yöntemi de hesap satmaktır. Yüksek etkileşim oranına sahip bir hesap satmak, iyi bir gelir elde etmek anlamına gelir.

8) Reklam Yaparak Satış Yapmak

Ürettiğiniz ürünlerin veya sunmuş olduğunuz hizmetlerin reklamını yaparak, bunları satışa sunmak ve bu yolla gelir elde etmek mümkün. Çünkü hepimizin bildiği gibi müşteriye ulaşmanın en etkili şekli reklamdır.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir