Anasayfa » EL İŞİ » HAYDİ BAYANLAR ÖRÜN DANTELLERİ DOLDURUN CEBİNİZİ

HAYDİ BAYANLAR ÖRÜN DANTELLERİ DOLDURUN CEBİNİZİ

mor-renki-örgü-bozuk-para-cüzdanıDantel örmek annelerimizin,anneannelerimizin zamanında kalmış gibi gözükmesine rağmen evlilik çağına gelmiş her kızın çeyiz hazırlıklarında annesine koşup benim dantelim,fistom var mı dediği önemli bir kurtarıcıdır.
O güne kadar farkına varmadığımız,annelerimizin evin her köşesine serdiği danteller için laf ettiğimiz, belkide genç kızlığının en temiz baktığı,el emeği göz nuru hatıralarına laf ettiğimiz bir olaydır dantel.
Çoğumuz annemize onun gibi olmacayacağımızı,evimizde dantel tutmayacağımızı anlatır dururuz.Birde çok bilmişlik zenginlik taslayıp çok lazım ederse satın alırım olur biter deriz.
Bu çok lazım ederse lafı bir gün hiç önümüze çıkmayacak sanarak devam etsekte baba ocağından ayrılıp,sıcacık ana kucağından çıkıp yeni bir aileye,ele karışırken paçalarımızı tutuşturur dantel.

Her genç kızın ihtiyacı olan dantellerin modası geçmez,ihtiyacı bitmez. Kimi evine koyar kimi kaldırır sandık bekçisi yapar.Amma velakin bu ihtiyacı karşılamak için dantel ören ablalarımız,annelerimiz o an ayakta alkışlanacak duruma gelerek,kurtarıcı ilan edilirler.
Türk geleneklerinde çeyiz serme adeti hala devam ettiğinden dolayı gelen misafirler,komşular danteli evimizin baş köşesinde görmek ister,göremezse laf eder,gördüklerinde aman nasıl örülmüş diye zihnine kazıyıp örnek çıkarmaya çalışırlar.
Bu günler gelip çattığında hanım hanımcık kızlarımızın çeyizlerini donatıcak dantelleri hazır bulunduran karlı çıkmış demektir.
Bu iş öyle çok uzun zaman beklemeyi gerektirecek bir işte değildir.Her yıl düğünlerin sayısının ne kadar fazla olduğunu düşünürsek, elinizdeki dantellerin de o denli rehavet göreceğini unutmamak gerek.
Haydi bayanlar ördüğünüz dantelleri komşularınıza ve iş yerinden alışverişe bile çıkamayıp internet üzerinde alışveriş yapmaya çalışan kızlarımıza satabilecek böylelikle cebinizi mutfak masraflarınız ile doldurabileceksiniz.

Hem ailenize ek gelir sağlamış olacak hem de eşinizin mutfak masrafı için verdiği bedeli arttırıp istediğiniz kıyafeti alabileceksiniz.

Hakkında Bayanlara İş | Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri

4 yorum

  1. Kirikkalede oturuyorum evde dantel ormek istiyorum yardimci olurmusunuz.

  2. iyi bir öncü iyi bir ekip ve bol kazanç temsilcimiz olmak isteyen herkese katalok+panaroma numune+ testirleir ve süpriz hediyelerim var tüm illerden üyellik yapılır bekliyorum bu fırsat kaçmaz denemeye değer bence ekibime katılarak yapacaklari 190 tllik siparişlerine perseive hediye
    Facebook dan Selda Şapcı adresinden mesaj attığınız zaman geri dönüş yapılacakdır…..

  3. ev hanımıyım..dantel ve oya işi yaparım..yardımcı olursanız sevinirim..

  4. 0542 2893481
    el işleri örgü dantel kasnak nakış süs işleri yaparım sipariş alırım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Spam Yorum Denetimi :