facebook para kazan

Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Facebook’tan para kazanmanın ilk şartı bir profil hesabı değil, büyüteceğiniz işe göre bir sayfa açmak olmalıdır.

Para Kazanmak İçin Hangi Kategoride Sayfa Açılmalıdır?

Bu konuda çok sayıda alternatif var. Fakat en iyi alternatif, sizin kendi bilginizin, tecrübenizin fazla olduğu bir alan üzerine olursa, bu durum yararınıza olacaktır. Tabi her konuda olduğu gibi, Facebook platformunda da tecrübeli insan çok olacaktır. Eğer sizin tecrübeli olduğunuz konunun profesyonelleri fazla ise, o zaman büyümek için sabır göstermeniz gerekir. Çünkü onların arasından sıyrılıp, büyümek için sabra ihtiyacınız olacak.

Takipçi Artırmaya Çalışın

Facebook’ta para kazanmak için takipçi artırmak önemli bir konudur. Takipçi artırmak için;

1.Arkadaşlarınızı davet edin: Sayfanızı kurduktan sonra zaten Facebook ‘’size arkadaşlarını davet et’’ önerisinde bulunacak. Arkadaşlarınızı davet ederek bu işe başlayabilirsiniz.

2.Alanınıza yakın Facebook gruplarında reklam yapın: Kurmuş olduğunuz alana, sektöre yakın Facebook sayfalarına, güzel bir yazı eşliğinde reklam yapabilirsiniz. Yalnız yazacağınız yazı dikkat çekici şekilde olmalı. Aksi takdir de spam olarak gözükürseniz, durum sayfanızın kapanmasına kadar gidebilir. Bir de ücret karşılığında reklam verme durumu var. Bunu da reklam vereceğiniz sayfa ile anlaşıp belli bir ücret karşılığında reklamınızı yapmasını da isteyebilirsiniz.

3.Paylaşımlarınız etkileyici (sağlam) olsun: Hangi alan üzerine sayfanızı kurduysanız, yapacağınız paylaşımlar o alanla ilgili sağlam paylaşımlar olsun. Bu paylaşımları da fotoğraflar eşliğinde sunarsanız sayfanızın yararına olacaktır.

4.Zamanlamaya dikkat edin: Diyelim ki hazırladığınız birden fazla paylaşım var. Sakın o paylaşımları peş peşe yayınlamayın. Belli bir zaman aralığında bu paylaşımları yapmanız daha fazla takipçiye ulaşmanızı sağlar.

Para Kazanmak için Reklam ve Daha Fazlası

Sayfanızı tanıttınız, üyeleri sayfanıza yönlendirdiniz. Artık bundan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1.Reklam Teklifleri: Eğer ki kendi alanınızda iyi bir Facebook sayfasına sahipseniz reklam teklifleri zaten size gelecektir. Bunun yanında farklı platformlarda reklam vererek de müşterileri kendinize çekmiş olacaksınız.

2.Satış Ortaklığı: Alanında uzmanı olduğunuz sektörle alakalı başka bir firma ile, internet sitesi üzerinden satış ortaklığı, partner olabilirsiniz.

3.İnternet Sitesi Kurmak: Eğer Facebook üzerinden gerekli müşteri kitlesine sahipseniz, bir internet sitesi kurarak, Facebook müşterilerinizi internet sitenize çekerek para kazanabilirsiniz.

4.E-Kitap Satmak: Sayfanızdaki ziyaretçilerin, müşterilerin ilgisini çekebilecek bir alanda e-kitap yazıp, bunun tanıtımını Facebook sayfanızdan yaparak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir