Ana gelirinizin yanına her zaman farklı işler de eklemek gelir dengenizin daha iyi olmasına neden olur. Böylece sabit olacak şekilde farklı bir gelir daha elde etmiş olursunuz. Bu işler arasında oldukça fazla iş seçeneği bulunur. Bu iş seçenekleri arasında paketleme işleri ise ilk sıralarda yer alır. Evde şişe mantarı paketleme işi de bu seçeneklerden en çok takip edilenidir. Bu işi yapmak için yeterli zaman ayırmanız ve nasıl yapılacağını bilmeniz gerekir. Aksi durumda beklenen gelirin altında kalacaktır.

Toptancı İle Anlaşma

Bulunduğunuz şehirde yer alan ve bu işi güvenle yaptığını bildiğiniz bir toptancı ile iletişime geçmelisiniz. Maliyet sorunu olmadan bu işi yapmaya başlamak için mümkün olduğunca en iyi yoldur. Başlangıç olarak düşük şekilde başlayabilirsiniz. Bu sayede adım atmış olmanız sağlanır.

Nasıl Yapılır?

Bu işi nasıl yapacağınız konusunda ise fazla detay olmadığını söylemek gerekir. Toptancı talep ettiği özellikleri size bildirecektir. Paketlerin içine kat tane mantar koyulacağı ve nasıl kapatılacağı, günde en az kaç teslimatın yapılacağı gibi detayları mutlaka malzemeleri teslim alırken öğrenmeniz gerekir. Ardından kendi evinizde veya zaman geçirdiğiniz herhangi bir yerde kolaylıkla bu işi yapabilirsiniz. İşi yaparken ne kadar zaman ayırdığınız ve elinizin hızı da son derece önemli bir konudur.

Gelir Durumu

Bir işten ne kadar para kazanmak istediğiniz genel anlamda vereceğiniz emeğe bağlıdır. Bu işte de aynı durum geçerlidir. Bunun için evde şişe mantarı paketleyerek ne kadar gelir elde etmek istediğinize göre zaman ayırmalısınız. Eliniz zaman içinde hızlanmaya başlayacaktır. Ortalama gelir 500-2000 TL arasında bile değişir. Size bağlı bir durum olmasından dolayı net bir rakam verilmesi son derece zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir