Evden çalışarak para kazanma fikrine sıcak bakanlar için evde peçete halkası yapma işi son dönemlerin değerlendirilebilecek iş fikirleri arasında bulunuyor. Bu iş ile para kazanmak isteyenler farklı materyaller kullanarak birbirinden gösterişli peçete halkalarını hazırlayarak, satış yapabiliyor.

Evde Peçete Halkası Yapmak Zor mu?

Peçete halkaları artık çoğu sofralarda kullanılan, görsel açıdan da zengin bir görünüme sahip olan bir figür olarak karşımıza çıkıyor. Bu halkaları misafir davetlerinde kullanan kadınların bulunduğu gibi bazı restorant, düğün salonu ve kokteyl gibi organizasyonlarda da peçete halkası kullanılıyor. Peçete halkası yapımı işi, el becerisine güvenen ve bu işi yapmayı seven kişiler için çok büyük bir zorluğa sahip değil. Hatta bazı bayanlar peçete halkasını evde kullanmadığı malzemeleri kullanarak da hazırlayabiliyor.

Evde Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Peçete halkaları ev içinde boş zamanlarda yapılabilen kolay işlerden biridir. Bu halkalar, kumaş parçası, kurdele, boncuk, simli taş, makrome ipi, merserize ip ve farklı materyaller kullanılarak kısa sürede yapılabiliyor. Kullanılacak mekâna uygun olarak bu halkalara süsleme de yapılabiliyor. İp ile yapılabilecek bir peçete halkasına kelebek figürü eklenebilirken, kurdele ile hazırlanan bir peçete halkasına uğur böceği figürü eklenebiliyor. Hazırlanan bu halkalar internet ortamında yer alan satış siteleri aracılığıyla satışa sunulabileceği gibi, kermes, davet, mevlüd ve kadın toplantılarında da satılabiliyor.

Evde Peçete Halkası Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Peçete halkası yapımı işi fazla maliyetli bir iş değildir. Bu sebeple bu halkalara iyi bir fiyat belirlendiğinde iyi bir kazanç sağlanılabilir. Kumaş catering firmaları bu ürünleri toplu olarak sipariş verirler. Böyle firmalarla iletişim kurulduğunda evde peçete halkası yapılarak, aile bütçesine katkı sağlatacak bir ek iş yapılmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir