Dantel örmek annelerimizin, anneannelerimizin zamanında kalmış gibi gözükmesine rağmen evlilik çağına gelmiş her kızın çeyiz hazırlıklarında annesine koşup benim dantelim,fistom var mı dediği önemli bir kurtarıcıdır.

O güne kadar farkına varmadığımız,annelerimizin evin her köşesine serdiği danteller için laf ettiğimiz, belkide genç kızlığının en temiz baktığı,el emeği göz nuru hatıralarına laf ettiğimiz bir olaydır dantel.
Çoğumuz annemize onun gibi olamayacağımızı,evimizde dantel tutamayacağımızı anlatır dururuz.Birde çok bilmişlik zenginlik taslayıp çok lazım ederse satın alırım olur biter deriz.
Bu çok lazım ederse lafı bir gün hiç önümüze çıkmayacak sanarak devam etsek de baba ocağından ayrılıp,sıcacık ana kucağından çıkıp yeni bir aileye,ele karışırken paçalarımızı tutuşturur dantel.

Her genç kızın ihtiyacı olan dantellerin modası geçmez,ihtiyacı bitmez. Kimi evine koyar kimi kaldırır sandık bekçisi yapar.Amma velakin bu ihtiyacı karşılamak için dantel ören ablalarımız,annelerimiz o an ayakta alkışlanacak duruma gelerek,kurtarıcı ilan edilirler.
Türk geleneklerinde çeyiz serme adeti hala devam ettiğinden dolayı gelen misafirler,komşular danteli evimizin baş köşesinde görmek ister,göremezse laf eder,gördüklerinde aman nasıl örülmüş diye zihnine kazıyıp örnek çıkarmaya çalışırlar.
Bu günler gelip çattığında hanım hanımcık kızlarımızın çeyizlerini donatıcak dantelleri hazır bulunduran karlı çıkmış demektir.
Bu iş öyle çok uzun zaman beklemeyi gerektirecek bir işte değildir.Her yıl düğünlerin sayısının ne kadar fazla olduğunu düşünürsek, elinizdeki dantellerin de o denli rehavet göreceğini unutmamak gerek.
Haydi bayanlar ördüğünüz dantelleri komşularınıza ve iş yerinden alışverişe bile çıkamayıp İnternet üzerinde alışveriş yapmaya çalışan kızlarımıza satabilecek böylelikle cebinizi mutfak masraflarınız ile doldurabileceksiniz.

Hem ailenize ek gelir sağlamış olacak hem de eşinizin mutfak masrafı için verdiği bedeli arttırıp istediğiniz kıyafeti alabileceksiniz.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir