Kendi işini kurma fikri birçok kişiye cazip gelen bir fikirdir. Ancak gerek sıfırdan iş kurmak olsun, gerekse bir firmanın bayiliğini alarak iş kurmak olsun ciddi bir sermaye gerektirmektedir. Bu durum da birçok kişinin iş kurmasının güçleşmesine sebep olmaktadır. Günümüzde iş alanlarının çoğalıp çeşitlenmesi ile az sermaye ile yapılabilecek bir çok iş imkanı ortaya çıkmaktadır. Bu sayede hem cebinizden çok fazla bir para çıkmasına gerek kalmadan güzel kazanç elde fırsatını yakalamanız mümkün hale gelmektedir. Piyasada bu tanıma uyan bir çok ek iş yapmanız mümkündür ancak ben bu yazıda sadece beş tane kolay yapılabilecek iş fikrini ele alacağım.

  1. Bardakta Mısır Satışı: Başta alışveriş merkezleri olmak üzere birçok kamusal alanda satışı yapılan ve oldukça sevilen bir yiyecek olan bardakta mısır satışı işi, hem kolayca yapılabilecek hem de iyi kazanç sağlayan işlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu işi yapabilmek için öncellikli olarak bir mısır tezgahı ve gerekli malzemeler olan mısır ile çeşitli sosları edinmemiz gerekir. Bundan sonra ise bütçemize uygun bir kiralık alanda satışa çıkabiliriz. Mısır, gerek satın alırken gerek ise bardakta yapımı esnasında uygun maliyete sahip olduğu için yüksek kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

  1. Organik Reçel Yapımı: Organik yiyecekler, günümüzde katkı maddesi içeren gıdalardan bir kaçış olarak görülmekte ve yüksek fiyatlandırmaya sahip olmasına rağmen çoğu kişi tarafından sağlıklı olma gerekçesi ile tercih edilmektedir. Bunun yanında hazır gıdaların çoğalması ile ev yapımı gıdalar giderek azalmakta, özellikle turşu ya da reçel yapımı gibi işler daha zahmetli olduğu için organik olarak çok fazla bulunamamaktadır. Bu sebepten ötürü ev yapımı organik gıdalara talep artmış ve bu yolla kazanç elde etmek de mümkün hale gelmiştir. Bu bağlamda evde organik reçel yapımı akla ilk gelen iş fırsatlarından biridir. Semt pazarlarından uygun fiyata alınabilecek meyveler ile yapılacak reçellerin satışı yoluyla güzel bir kazanç elde etmek mümkündür. Bu reçeller, çeşitli pazarlarda satışa sunulacağı gibi internet üzerinden de satışı mümkündür.

 

  1. Kuru Temizleme Dükkanı Açma: Son yıllarda modern iş hayatı sebebi ile birçok insan temizlik, çamaşır yıkama gibi ev işlerine çok fazla vakit ayıramamaktadır. Bu sebepten dolayı birçok kişi ev işlerini profesyonel yardım ile halletmeyi tercih ederken, kıyafetlerinin yıkanması ya da ütülenmesi noktasında kuru temizleme dükkanlarından yardım almaktadır. Bunun yanında hassas kumaşlara sahip bazı kıyafetlerin yıkanması ya da ütülenmesi durumunda kıyafetler zarar görmektedir. Bu sebepten ötürü o türden kıyafetlerin de muhakkak kuru temizlemedeki profesyonel makineler aracılığı ile temizlenip ütülenmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında görülmektedir ki uygun bir sermaye ile kurulabilecek bir kuru temizleme dükkanı sahibine iyi bir kazanç sağlayacaktır.

 

  1. Meyve Suyu Standı Açma: Organik yiyecek ve içecekler, hem sağlıklı olması hem de kalorisinin az olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Son günlerde bu bağlamda ön plana çıkan ve iyi bir kazanç sağlayan işlerden biri de halka açık alanlarda meyve suyu standı açmaktır. Bu iş için öncellikle bir stand ve meyveleri sıkmak için gerekli aletleri edinmeniz gerekmektedir. Ondan sonra meyve hallerinden veya pazarlarından alacağınız organik meyvelerin sularının satışından kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

  1. Evde Mantı Yapımı: Evde oturan ve hamaratlığı ile el becerilerine güvenen kadınlar için de evden yapabileceği birçok iş imkanı mümkündür. Evde mantı yapımı bu işlere iyi bir örnek teşkil eder. Kadınlar evde açacağı mantıları istek üzerine bir restorana veya marketlere satıp kazanç elde edebilme imkanına sahiptirler. Bunun yanında bu mantıların satışını internet üzerinden de gerçekleştirme şansına sahiptirler.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir