evde makale işi

Evde E-kitap Yazarak Para Kazanma

E-kitaplar, çeşitli teknolojik cihazlardan (telefon, tablet, e-kitap okuyucu) okunabilen formatlarda olan kitaplardır. E-kitaplar gerçek basımlardan daha ucuza satılırlar. Yazımı kolay olan ama zaman alan bu kazançlı yönteme heves eden ve yazı yazmayı seven herkes e-kitap yazabilir.

Ne Tür Bir Kitap Yazmalı?

Bir e-kitap yazarken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki konusunun ne olacağıdır. Çünkü e-kitabın konusu, popülerliğine göre az ya da çok okur çekebilir. E-kitap okuyucularının yönelimleri genellikle bilim-kurgu, fantastik, dini, akademik ve kişisel gelişim türlerinde olmaktadır. Bu konulardan herhangi birinde yazacağınız e-kitap, iyi bir kazanç sağlayabilir. Bunun yanında çocuk masalı kategorisi de özellikle ebeveynlerin tercih ettiği türlerdendir.

Fiyatlandırma Nasıl Olmalı?

E-kitaplar, basılı bir tür olmadıkları ve maliyeti oldukça az olduğu için cüzi fiyatlara satılmaktadırlar. E-kitabın sayfa sayısına göre bu fiyat 1 ila 40 lira arasında değişebilmektedir. İyi yazılan kısa bir e-kitap, kötü yazılan sayfalarca uzunluktaki bir e-kitaptan daha fazla kazanç sağlayabilir.

evde makale işiNerede Satmalı?

E-kitapların satılabileceği çeşitli platformlar mevcuttur. Yazdığınız e-kitap, insanların en çok yer aldığı mecralardan biri olmalıdır ki hedef okurlar kitabınızı görüp onu almaya yönelebilsin. Bu mecralardan bir tanesi Google Play Store’dir. Buraya koyacağınız bir e-kitap, makul bir fiyatlandırma ile okuyucuların dikkatini çekebilir ve kitabınız satın alındıkça para kazanabilirsiniz. Bir diğeri ise Kitapyurdu sitesidir. İçerisinde çeşitli e-kitaplar barından bu site ile iletişim kurarak kitabınızı yayımlayabilir ve geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmeli?

E-kitap yazarken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunlardan bir tanesi kitabınızın hedef kitlesidir. Örneğin hedef kitleniz ev hanımlarıysa onlar için bir bilim-kurgu kitabı yazmaktan ziyade bir yemek tarifi kitabı yazmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bir diğer nokta kitabınızın dikkat çekici olması gerekliliğidir. Bunu kitabın kapağıyla, adıyla veyahut konusuyla sağlayabilirsiniz. Unutmayın, kitabınız ne kadar çok dikkat çekerse o kadar çok okur bulabilirsiniz. Son olarak kitabın içi düzenli ve anlaşılır olmalıdır. Kitabınızın bir künyesi ve içindekiler bölümü olmalıdır, bu okuyucularınızın kitabı daha iyi anlamasını ve takibini kolaylaştırmasını sağlar.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir