Anasayfa » EL İŞİ » EL İŞİ YAPARAK KAZANMA
Bayanların bir çoğu el işi yapabiliyor, ancak bunu satışa dönüştürmekte sıkıntı çekiyor. Bazıları ise satış konusunda sıkıntısı olmamasına rağmen el işi yapmayı bilmiyorç Bu yazımızda el işlerinden para kazanmayı öğreneceksiniz. Öncelikle el işi yaparak para kazanmanız için el işi yapmayı bilmeniz, öğrenmeniz gerekir. Aslında detaylarıyla internetten yada televizyondan el işi yapmayı öğrenmek mümkün. Ancak özgün olmanız, bu işten daha çok para kazanmanızı sağlayacaktır.

EL İŞİ YAPARAK KAZANMA

el-isi-yaparak-para-kazanmaBayanların bir çoğu el işi yapabiliyor, ancak bunu satışa dönüştürmekte sıkıntı çekiyor. Bazıları ise satış konusunda sıkıntısı olmamasına rağmen el işi yapmayı bilmiyorç Bu yazımızda el işlerinden para kazanmayı öğreneceksiniz.

Öncelikle el işi yaparak para kazanmanız için el işi yapmayı bilmeniz, öğrenmeniz gerekir. Aslında detaylarıyla internetten yada televizyondan el işi yapmayı öğrenmek mümkün. Ancak özgün olmanız, bu işten daha çok para kazanmanızı sağlayacaktır.

www.kurdelenakisin.tr.gg  sitesinden el işi konusunda faydalanabilirsiniz. Bunun dışında sitemizde EL İŞİ ÖĞREN kategorimizi de ziyaret edebilirsiniz. Buradan el işi örneklerinden bazılarını bulacaksınız. Başlangıç olarak el işi paftalarını da kullanarak öğrenebilirsiniz. Ancak satış yapmak için niçin yüzlerce örnek varken sizinkini satın alsınlar sorusuna yanıt verebilmelisiniz.

Özgün olun, uygun renkler, farklı örnekler yapın. Aynı paftadan onlarca farklı örnek çıkarılabilir. Hayal gücünüzü kullanın ve kaliteye önem verin.

FİYATLANDIRMA

El işlerinizin manevi değerinin ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Ancak bilmelisiniz ki satın alacak kişiler böyle düşünmez. Güzelliğine önem verdikleri kadar fiyatına da önem verirler. Başlangıç olarak fiyatları düşük tutmanız faydanıza olacaktır. Bırakın insanlar yüksek karlara satmaya çalışsın. Öncelikle kalitenizi promosyon niteliğinde düşük fiyatlarda sunun. Zaten ürününüzü görenler başkalarına da tavsiye edecek, böylece müşterileriniz artacak. Müşterileriniz arttığında daha yüksek karlara da satma fırsatınız olacak.

Başlangıç olarak maliyetiniz nedir? Bu sorunun net cevabını bulduktan sonra üzerine 10TL kargo ücreti ekleyin. (Ürünün boyutuna ve ağırlığına göre kargo fiyatının değiştiğini unutmayın.) Ortaya çıkan rakama keyfinize göre %20-30 kar marjı koyun. (başlangıç olarak). Ürünlerinizin bulunma sıklığına göre kar marjı koymanız çok daha faydalı olacaktır. Örneğin ürünleriniz çok fazla bulunmuyorsa (ancak satışı mümkünse) başlangıç kar marjınızı %50 yapabilirsiniz.

SATIŞ

El işleriniz hazır, sıra geldi satışa. İlk olarak herkesin merak ettiği konuya, vergilendirmeye gelelim. Öncelikle belirteyimki bir ev hanımı evde kendi yaptığı bir el işini kapısının önünde yada tanıdıklar aracılığıyla satış yapması yasaldır. Vergiden muaftır. Ancak başkasının el işlerini de satmaya kalkarsanız, bir dükkan açarsanız yada internet üzerinden satış gerçekleştirirseniz iş değişir. İnternet üzerinden el işlerinizi satmak istiyorsanız (en çok tercih edilen yöntemlerden biri) sitemizi takip etmeye devam edin. Çünkü çok yakında sizi büyük bir masraftan ve uğraştan kurtararak sitemiz aracılığıyla satış yapmanızı sağlayacağız.

Vergilendirmenizi biz halledeceğiz. Öncelikle kurulacak olan sistemimize üyeliğinizi gerçekleştireceksiniz. Ardından ürün ekleme talebinde bulunacaksınız. Ürününüze bir fiyat belirleyeceksiniz. Bu fiyat üzerine vergilendirme masrafları+ kar marjımız eklendiğinde ürününüzün satış fiyatı ortaya çıkacak.

Ürününüzün satışı gerçekleştiğinde size ulaşacağız talep edilen ürünü göndermeniz gereken adresi bildireceğiz. Bu işlemin ardından ürününüz müşteriye ulaşacak. Müşteri doğru ürün olduğunu onayladığında banka hesabınıza yada PTT posta çeki hesabınıza paranızı nakit olarak göndereceğiz.

Böylece:

 •      Sizi vergilendirme masraflarından ve uğraşlarından kurtaracağız.
 •      Müşteri güvenliği sağlanacak.
 •      Paranızı kolaylıkla alabileceksiniz.
 •      İnternet fırsatı sayesinde daha çok müşteriye ulaşabilecek, marka haline gelebileceksiniz.

 

Sitemizi takipte kalın. Bu muhteşem fırsattan yararlanmak istiyorsanız lütfen yorum yazın. Talepler arttığında sistem aktifleştirilecektir. ( Bekleyiş sebebimiz doğacak masraflardan zarara uğramamak ve yasal olarak iş yürütmektir.)

 

NOT: DUYURULAR bölümünü takip edin.

Hakkında Bayanlara İş | Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri

7 yorum

 1. Nihal Güngör Kılınç

  Merhabalar, ne güzel bir açıklama yapmışsınız.Kadınların becerisi çok,bunların değerlendirilmesi amatörce yapılması güzel olan bu bence,daha özgün ürünler ortaya çıkıyor.Gelire dönüşmeside sizin göstereceğiniz yolla eminim kolay ve keyifli olacak.Şimdiden teşekkürer.

 2. Elisilerimi satisa sunmak para kazanmak istiyorum

 3. merhaba ben de nikah sekeri paketleme islerini yapmak istiyorm cocuk gelisimi bolumu bitirdim elisine cok yatkinim bursada oturuyorum donerseniz cok sevinirim ihtiyacim var boyle bi ise

 4. Merhaba bende bu islerden yapmak istiyorum .054140472270 -05452282070 istanbul avrupa yakasinda ikamet etmekteyim.adres :ayazaga mahallesi sariyer/istanbul

 5. Selam İstanbul Avrupa yakasında oturan bayanlar tekstil işiyle uğraşıyorum. Evde el işi boncuk işleme yaparak para kazanmak isteyen bayanlar bana ulaşabilirler. Parça başına 15 TL gibi bir ücret veriyorum.Sadece boncuk pul işleme işidir. ilker-01@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.Herkese hayırlı günler dilerim.

 6. bende merakla bekliyorum.bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. gerçekten mükemmel olur benimde böyle bir siteye çok ihtiyacım var elemeğimi satmak istiyorum…beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum…teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Spam Yorum Denetimi :