Bilindiği üzere özellikle son yıllarda evde çalışarak para kazanabilmenin pek çok yolu olduğu ortaya çıkmıştır. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ile bilgisayar kullanarak evde çalışmak oldukça cazip bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için de evde el becerilerini kullanarak para kazanabilmek söz konusu olmaktadır.

Özellikle tekstil firmalarının ince iş diye belirttiği ve makine ile yapılması pek mümkün olmayan çorap süsleme ve kıyafetlere payet işleme gibi el emeği isteyen işleri eli yatkın olan ev hanımlarına verdikleri görülmektedir. Pek çok ev hanımı bu sayede ev bütçesine katkıda bulunduğu gibi bu sayede evini geçindirip çocuklarına bakan bayanlar olduğunu da görmek mümkün olmaktadır. Çocukluğundan beri el işi yaparak çeyiz hazırlayan kişilerin bulunduğu ülkemizde bu alanda pek çok bayanın ek gelir sağladığını görebilmek mümkün olmaktadır. Bu işler dışında tuhafiye dükkanları gibi mağazalar için ve çevresindeki kişiler için dantel işi yapan ve bu şekilde para kazanan pek çok kadın da bulunmaktadır. Bu bayanlar özellikle birisi çeyiz hazırlatmak istediği zaman çeyizlik el işi örgü, dantel ve oyalar hazırlayarak ya da ellerinde hazır olanları satarak para kazanabilmektedir. Bu şekilde oya işi yapanlar genellikle eş dosttan adını duyurarak işlerini alıyor olsa da mağazalara giderek yaptıkları işlerden örnekler gösterip de iş alabilmektedir.

Ellerindeki işleri satarak para kazanan bayanlar olduğu gibi özel sipariş hazırlayarak para kazanan bayanlar da bulunmaktadır. Eğer el işi yapmayı bilmiyorsanız meslek edindirme kurslarına katılarak öğrenebilmeniz ya da becerilerinizi artırabilmeniz de mümkün olmaktadır.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir