Anasayfa » Ek İş Haberleri » EK İŞ MODELLERİ İÇİNDE USTA PARMAKLAR, MAKALE YAZARLIĞI

EK İŞ MODELLERİ İÇİNDE USTA PARMAKLAR, MAKALE YAZARLIĞI

makale-yazarlığı-hakkındaÇalışma hayatında, gelir kaynağı olarak bazen çalıştığımız sektör geçinmek için yetersiz kalmaktadır. Özellikle sorumluluk faktörü çoğaldıkça, gelir kaynağımızın ayrıntılarıyla daha çok ilgilenmekteyiz. Maddi açıdan yeterlilik aramaktayız. Bu anlamda devreye ek iş girmektedir. Ek olarak yaşadığımız dönemde bir çok seçenek mevcuttur. Bu yazımızda bunlardan “makale yazarak para kazanma” seçeneği üzerinde duracağız.

İnsanlar pek çok ek iş seçeneği ile kendisine ve ailesine gelir kaynağı bulmaktadır. Makale yazarak para kazanma işi de, son dönemde adından sıkça söz ettirmektedir. Özellikle site tanıtımlarında, reklamlarında, google’ de üst sıralara çıkma aşamasında kullanılan makale yazarak güncel kalabilme, internette bunlar gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Makale yazarak geçinmek zor olmaktadır. Bunun anlamı “para kazandırmıyor” demek değildir. Sadece makale yazarak, günümüzü buna harcamak küçük bir hesaplama ile ne kadar kazandırır? soruna cevap olarak yetecektir. Buna göre günde 100 kelimesi 1 tl’ den yazılan makale olduğunu düşünürsek. Bir günümüzü buna harcayacak olursak ve yazdığımız makale sayısı da 100 kelimelik 20 adet olsun. Bu durumda günlük 20 tl kazanç elde etmiş oluruz. Bu da ayda 600 tl ek iş kazancı elde etmemize yarayacaktır. Ancak bu; zaman, özgünlük ve 1 tl’lik makale zor bulunabilir gibi içerikler nedeniyle bir hayli güç olmaktadır. Piyasanın düşük fiyatlarla makale yazdırması buna en büyük nedendir. Yani makale alıcılarının fiyatı belirlemesi, 1 tl nin altında birçok makalenin alınması ile fiyatının düşmesine neden olmaktadır. Bu da verilen emeğin çok çok altında kalmaktadır.

Makale yazarlığı yaptıran bir çok site mevcuttur. Bu siteler, yazımlardan kar payı gibi alım-satım işini yaparak para kazanan sitelerdir. Birçok insana makale yazarlığında kendilerine geliştirmede, internet ortamında boş zaman harcamamaları ve yeteneklilerin kendini keşfetmesi gibi bir çok olumlu sonuca götüren fırsat kapısı açmaktadırlar.

Ülkemizde makale yazarlığı ile profesyonel anlamda ciddi para kazanan bir çok insan mevcuttur. Bu insanlar kendi yetenekleri ve yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ile yazarlık yapmaktadırlar. Pek çok ünlü dergi, gazete ve yayın yapan ortamlarda yazarlık yapma şansını da elde etmektedirler. Kendini yetiştirmiş ve okuyucusu olan bir kitleye de sahip usta parmaklar, makale yazarlığı konusunda belli bir sınırı aşmış olmaktadırlar.

Sonuç olarak, yazmaktan hoşlanan, yazarak bir yerlere varmak isteyen, kendinde keşfettiği yazarlık yeteneğini sergilemek isteyenlere internet ortamında bir çok alan mevcuttur. Bu alanları araştırarak, kendi ufuklarını geliştirmek ve ileri de usta yetenekler arasına katılmak isteyenler, fazla gecikmeden bu sektöre atılmalıdırlar.

 

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAYA BAŞLAMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN!

 

 

 

Hakkında Bayanlara İş | Ev Hanımlarına Uygun İş Fikirleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Spam Yorum Denetimi :