düğün organizatörü olmak

Zaman ilerledikçe insan beyni sayesinde üretiyor, olağan durumu değiştiriyor, geliştiriyor. İlk insanların amacı ile bizim amacımız farklı. Hayat gayelerimiz gün geçtikçe lüksleşiyor. Bir zamanlar sadece karnını doyurmaya çalışan insanlar, zaman ilerledikçe açlıktan sonra giyinmeyi, giyindikten sonra, gezmeyi gayeleri arasına aldı. İstekleri karşılamak için iş potansiyeli haliyle yükseldi. Önceleri herkes kendi ihtiyacını karşılayabiliyordu. Yemekse bahçeden, ahırda ki hayvandan, giyecekse el dokumasından… Bu zamanda kendi işini kendin halledebilmen için çok zengin olman lazım. İstekleri karşılamak iş potansiyelini artırdıysa, bu işleri yapmak için işçi lazım. Aynı zamanda çalışmak isteyenlerin önünü açtı. İş bulamıyorum sıkıntısı bahaneye dönüştü. Günümüzde iş bulamıyorum dendiği zaman iş beğenmiyorum anlamına geldiğini hepimiz biliyoruz. Çünkü günümüzde evde oturarak bile iş yapma fırsatı var, hatta bu olanak ek iş adlı kapıyı da açmış bulunuyor.

Örneğimin inandırıcı olması açısından kendi yaşantımdan örnek vermek istiyorum. Yakın zamanda abim evlenecek bizlerde lüksü uyguna almayı seven bir aile olarak piyasa araştırması yaptık. İlk önce az sayıda olacak olan işlerden başladık; kınada bayanların gelinin etrafında döndüğü sırada kullandığı mumlar yerine şamdan kullanıyor şimdi. Bu ürünü satın aldığınızda tanesi 3 TL den 50 tane şamdan için 150 lira harcarken, biz 50 tane şamdanı 25 TL ye yaptık.

Araba konvoyu için süslenen tüller tanesi 2,5 TL den 60 tane 150 TL ye denk gelirken, biz 60 TL ye mal ettik. Sonuç aşağıda.

Bunları tamamladıktan sonra, çıkan sonuçtan memnun kaldığımızı görünce nikâh şekeri niye olmasın diye düşündük. İlk önce yapılı nikâh şekerlerine baktık. Eski talaş, tül, çiçek üçlüsünden oluşan klişe bile 1,25 TL. Devamında tanesi 5 TL ye kadar bulmak mümkün. Hepsi aynı yöntem ile yapılıyor aksesuarlar işin fiyatını belirliyor. E işin el emeği kısmı da işten nasibini alıyor. Biz bu el emeği kısmını kendimize ayırıyoruz. Fırfırlı tülü, incili gülü, kokulu talaş yerine renkli, birbirinden güzel kokulu sabunlar ile nikâhta verilmek üzere hediyelerimizi hazırladık. Bunun maliyet ise tanesi 75krş.a mal oldu. Hem hesaplı, hem şık bir organizasyon oldu.

Anlaşılacağı üzere bu ürünleri evde yaparak, ek iş yapabilirsiniz. Net fiyatlar ile kazanç; şamdan 50 tanede 125 TL, araba süsü 90 TL, 750 TL kar etmiş bulunuyoruz. Hesaplarsak bir düğün işi ayarlarsak (Bu işi bir haftada tek başımıza, sağlam bir ekip ile çalışırsak süreyi bir güne indirgeyebiliriz.) 1000 TL kazanmış bulunuyoruz. Annemde elde ettiği başarıdan sonra ek iş olarak düğün organizatörlüğü yapmayı düşünüyor. Aynı zamanda çocuğundan dolayı işe gidemeyecek hanımların iş fırsatları eve gelmiş oluyor.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir