Bloglar günümüzde değerini arttırmakla birlikte artık bir çok kişinin günlüğünü internete taşımasının bir yolu oldu. Kimi zaman yazdıklarımız, gezilerimiz, düşüncelerimiz, haber yorumlarımız, resimlerimiz, videolar facebook gibi paylaşım ortamlarının dışına çıkması gerekiyor. Artık kendinize ait bir blogunuz olmalı ki, hayata bakış açınızı istediğiniz gibi yönlendirebilesiniz. Blog sahibi olmanın bir başka güzelliği ise, para kazandırıyor olması…

Evet, bu makalemizde bir blog nasıl kurulur ve o blogdan nasıl para kazanılır konularından söz edeceğim.

Öncelikle blog kurmak için internet dahisi filan olmanıza gerek yok. Office programlarını ileri düzeyde bilmenize yada kodlama bilmenize de gerek yok. Tavsiye ettiğim ücretsiz blog servisi ki google’a ait olduğu için avantajlıdır, blogger sistemidir. Blogger, bizler için ücretsiz olarak bloglar kurmamıza vesile olur.

Ancak burada amacımız para kazanmaksa blog türünüze karar vermelisiniz. Kişisel bir blog mu, belirli bir konuda bir blog mu, web sitesi tarzında objektif bakış açısı ile sadece amacı hizmet vermek olan bir blog mu? Örnek verecek olursam benim blogger tabanında açılmış olan http://www.kolaywebtasarim.blogspot.com blogum hizmet vermek amacı ile kurulmuş bir blog örneğidir. Siteyi incelediğinizde sağda solda yada yazının tepesinde bir adsense reklamı olduğunu görürsünüz. İşte bloga asıl para kazandıran da budur. Blogunuzda reklam yayınlayacaksınız. Merak etmeyin çok zor değil ve kolay web tasarım youtube kanalında zaten videolu olarak bunları anlattım.

Öncelikle ana gelir kaynağı olan google adsense başvurusunda bulunacaksınız. Sitenizin ana gelir kaynağı bu olacak ama bir bakarsınız size özel reklam teklifi gelmiş. Elbette bunları da değerlendirmek sizin elinizde… Şimdi lafı çok fazla uzatmadan sizlere Kolay Web Tasarım YouTube kanalımın linkini vereceğim. Kanala abone olduğunuzda kanal ana sayfasında farklı oynatma listeleri göreceksiniz. Bunlar arasında sizi şimdilik ilgilendiren bölüm, Blogger Dersleri ve Adsense Dersleri. Bu iki eğitim serisini seyrettiğinizde artık siz de blogunuzdan para kazanabileceksiniz.

YouTube Kanal Linkim: https://www.youtube.com/user/kolaywebtasarim/

Bir önceki yazımız olan Evlere İş başlıklı makalemizde affiliate marketing, amway ve anket doldurarak para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

ankara ek iş, blog kurarak para kazanma, çorum ek iş, ek iş, ek işler, evde ek iş, evlere iş, internetten nasıl para kazanılır, internetten para kazanılır mı, internetten para kazanma, izmir ek iş, makale nasıl yazılır, makale yazarak para kazanma, makale yazarlığı, yazar olma, yazarak para kazanma

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir