Evde bilgisayar başında nasıl para kazanabilirim diyorsanız bu yazı tam size göre. Ek iş arayanlar için ve evde çalışarak para kazanmak isteyenler için editörlük muhteşem bir iş fikridir. Web sitelerine editör olduğunuzda bilgisayar başında çalışarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu makalede sadece iş fikrini tanıtmayıp, ayrıca sizlere bu iş fikri ile ilgili de bir teklif sunmaktayız. Bu yüzden makalemizi dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz…

Öncelikle editörlük nasıl bir iş, yani bir web sitesine editör olunca ne iş yapacaksınız sorusuna cevap verelim…

Web siteleri google tarafından üst sıralarda çıkmak için sürekli güncel olmalıdır. Bu güncellik kimi zaman parça makale alımları ile yapılırken kimi zaman da siteye sürekli bir editör alınarak yapılır. Yani editörün birinci görevi siteyi güncel tutmaktır. Bu yüzden web siteleri editör seçerken web sitesinin kategorisinde daha önce deneyimi olan yada bilgisi olan bir editör seçecektir. Bu da editörlük başvurunuzda mutlaka belirtmeniz gereken bir husus olarak karşınıza çıkar.

Editörlük, EDİT kelimesinden türediği için düzenleyen anlamına da gelmektedir. Yani zaman zaman sitedeki bazı makaleleri güncelleme görevini üstlenir. Özellikle de sitede farklı yazarlar varsa bu yazarların makalelerini dikkatle inceleyip özgünlü kontrollerini, yapar, düzeltilmesi gereken yerleri düzeltir ve özellikle de makaleyi SEO uyumlu hale getirir.

Editörler buna bağlı olarak site içi SEO’dan da anlamalıdır. Aslında bu çok zor değildir. Sitenin kodlaması ile oynamasına gerek yoktur bu site yazılımcısının işi ancak makaleler eklenirken başlık, açıklama, etiket alanlarına ve görsellere dikkat etmelidir. Elbette bu yapılan anlaşma ile de değişiklik gösterebilir.

Farklı kategorilerdeki sitelere farklı ücretlerle editör alınır. Genellikle taban makale anlaşması yapılır ki kaliteli bir editör bu tabandan daha fazla makale eklemelidir. Her zaman taban şartlarının üzerinde çalışma gösteren editörler daha fazla sevilir ve site girişimcisi farklı web siteleri kurdukça aynı editörle farklı anlaşmalar da yapabilir. Bu da editörün bu işten güzel paralar kazanmasını sağlar.

 

EDİTÖRLÜK BAŞVURUSU

Bayanlara İş Organizasyonu bünyesinde çalışmak isteyen editörler için farklı kategorilerde teklif alımlarına açığız. Şimdi sırası ile bu tekliflerin detaylarına geçelim…

www.bayanlarais.org

Sitemiz bayanlara iş ‘de editör olmak isteyenler için ön teklifimiz aşağıdaki gibidir:

Minimum günlük makale ekleme limiti 3’tür.

Her makaleye ait en az 1 adet görsel eklenmelidir.

Makale yazıldıktan sonra Yazı Ekle bölümünde All In One SEO Pack bölümü doldurulmalıdır. Bu alanda Başlık ve açıklama seo kurallarına uygun şekilde yazılmalıdır.

1 aylık ödeme başlangıç olarak 250TL’dir.

 

www.ekispazari.com

Sitemiz Ek İş Pazarı’nda editör olmak isteyenler için ön teklifimiz aşağıdaki gibidir:

Minimum günlük makale ekleme limiti 2’dir.

Her makaleye ait en az 1 adet görsel eklenmelidir.

Makale yazıldıktan sonra Yazı Ekle bölümünde All In One SEO Pack bölümü doldurulmalıdır. Bu alanda Başlık ve açıklama seo kurallarına uygun şekilde yazılmalıdır. Eklenecek olan resimlerden 1 tanesi (tek resimse eklenecek olan resim) öne çıkartılan görsel olarak seçilmelidir.

1 aylık ödeme başlangıç olarak 120TL’dir.

 

www.bilimselgizemler.com

Bilim üzerine kurulu bu web sitesinde ana kategoriler üst menüde belirtilmiştir. Oldukça fazla makale yazılabilecek bu sitenin bir de alt sitesi bulunmaktadır. Bu sitede makale yazarlığına başladığında başarı oranınıza göre alt sitenin editörlüğü için de teklif gönderilecektir.

Minimum günlük makale ekleme limiti 4’tür.

Her makale için en az 1 adet görsel hazırlanmalıdır.

All In One Seo Pack alanı diğerlerinde olduğu gibi doğru olarak doldurulmalıdır.

1 aylık ödeme başlangıç olarak 250TL olup ilk ödemeyi aldığınızda isterseniz alt sitenin linki de verilerek alt sitesinde de editörlük yapabileceksiniz, böylece kazancınız maksimize edilecektir.

 

 

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir