Bugüne kadar belki de fark etmemiş olabilirsiniz ancak Amazon.com’la para kazanmanın birçok yolu var. Bunlar arasından sizin için en iyi olanı seçmekse şu anda yapmakta olduğunuz şeye bağlı; işte bu blog tam da burada devreye giriyor… Bu yazıyı okuyarak, bu websitesinin tüm dünyadaki saygınlığından ve yoğun trafiğinden nasıl yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz. Site, bu açıdan daha çok eBay gibidir; zor işlerin büyük bir bölümünü sizin yerinize halleder.

 

Amazon’un en iyi yanlarından biri de burada isteyen herkesin para kazanabilmesidir, çünkü seçebileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Hiç şüphesiz Advantage programını duymuşsunuzdur; (kendiniz tarafından veya bir yayıncı aracılığıyla) yayınlanmış olan bir kitabınız varsa bu program sizin için idealdir, çünkü Advantage programında verilen talimatları takip ederek bu kitapları Amazon’da listeleyebilirsiniz.

 

Ayrıca bu yöntem kendi yayınladığınız kitapların satılmama riskini en aza indirmek için On Demand (Talep Üzerine) yayıncılıktan yararlanma imkanı sağlar. Amazon’da bunların dışında daha birçok fırsat bulunmaktadır: Eğer satış ortaklığı size daha uygunsa, o zaman Associates programına bir göz atın; bu program çeşitli ürünlerin satışının yapılması için müşteri tavsiyesinde bulunabilmenizi sağlar. Program çok iyi bir şekilde oluşturulmuştur ve aynı zamanda, böyle büyük bir siteden bekleyeceğiniz gibi okunacak birçok bilgi mevcuttur.

Bir kez ücretsiz üye olduktan sonra, sitenin size sunduğu tüm imkanları keşfetmeye koyulmalısınız. Sitenizi geliştirmek için manşetler, reklamlar ve daha birçok şey yapabileceğinizi göreceksiniz, hatta reklamlarınızın renklerini bile seçebilirsiniz. Mutlaka göz atmanız gereken alanlardan biri de aStore adı verilen uygulamayı oluşturma potansiyelidir. Amazonda bu uygulamanın bazı örnekleri bulunmaktadır; bunlar aslında oldukça basit uygulamalar olmalarına karşın, belli bir tema çerçevesinde yoğunlaşan web sayfaları oluşturabilmenizi sağlar. Yani örneğin web siteniz golf ile ilgiyse, golf sporu ve golf oynamak ile ilgili en iyi kitaplarla dolu bir aStore oluşturabilirsiniz.

 

Bu uygulamaya ana sitenizden veya blogunuzdan bağlantı verebilir; böylece web sitenize yeni bir boyut kazandırarak, daha fazla para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfalar (birden fazla sayfa oluşturabilirsiniz!) için dilediğiniz rengi seçebilir, böylece tıpkı ana web siteniz gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz. Programa katılmak için bir web sitesine ihtiyacınız olacak, bu sitenin programa dahil edilmek için uygun olup olmadığı araştırılacaktır (ancak endişelenmeyin çoğu site kabul edilmektedir; sadece belirli istisnalar uygulanmaktadır) ama burada bile ödeme yapmanız gerekmemektedir; insanlar ücretsiz bir sağlayıcıdan iyi yapılandırılmış bir sayfa ya da site alarak programa katılabilmektedir. Özellikle Associates programında para kazanma potansiyeli çok yüksektir; çeşitli alanlarda bir dizi websiteniz varsa, bu sizin için harika bir programdır çünkü stoklarında bulunan çok çeşitli ürünlerden yararlanabilirsiniz- burada sadece kitap ve DVD yok!

 

Kısacası, eğer sitenize veya sitelerinize para kazandırabilecek bir yol arıyorsanız, hemen Amazon’a gelin ve ücretsiz üye olun. Bu, muhteşem fiyatlarla kaliteli ürünler sunarak biraz para kazanmaya başlamanın en iyi yollarından biridir.

By Bayanlara İş

Bayanlara iş, ek iş, ek gelir, evde iş imkanı. Evlere iş veren firmalar, ev hanımlarına ek iş imkanı. Network marketing, piaff networking, sermayesiz ek işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir